Problem ze zgrywaniem na miniDV
Witam,
otoz pojawil mi sie pewien problem przy zgrywaniu z komputera na kasety miniDV. Podczas zgrywania wszystko jest ok. Komp swiezo po reinstalce, na dysku tylko minimum , zadnych smieci. Komputer szybki i solidny - wiec tutaj nie ma problemu. Kasety nowe lub uzywane - bez znaczenia. Problem! Po zgraniu i przegladnieciu tego co jest nagrane na kasecie znajduja sie miejsca gdzie film jest "urwany", lub ma 1-2 sek przerwy. Jak wczesniej napisalem nie jest to wina kasety, poniewaz ponowne nagranie materialu na tej samej kasecie problem sie juz nie pojawia w tym samym miejscu. Np ponowna przerwa powstaje w zupelnie innym miejscu, lub wogole jej nie ma. Czy ktos z Was spotkal sie juz z takim problemem? Moze jest jakis program ktory kontroluje szybkosc przesylu danych z komputera do kamery?
Odpowiedz
A sprawdź co będzie w sytuacji, gdy ustawisz kamerę w Preview Device i nagrasz na nią jakiś materiał prosto z tajmlajna.

I powiedz mi, jak obsadziłeś sloty RAM-u, że uzyskałeś 20 GB :)
Odpowiedz
(06-13-2012, 22:02)Pinto napisał(a):  A sprawdź co będzie w sytuacji, gdy ustawisz kamerę w Preview Device i nagrasz na nią jakiś materiał prosto z tajmlajna.

I powiedz mi, jak obsadziłeś sloty RAM-u, że uzyskałeś 20 GB :)

@Pinto :) w kamerze nie mam takiej opcji - albo jej poprostu nie widze. Kamerka ustawiam na VCR i to wszystko co moge zrobic. Reszta zajmuje sie juz SV. Co do slotow to mam tak 2x8 + 2x8 + 2x4 to na oko daje jakies 20GB :)

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ze wreszcie za ktoryms tam razem skonczylem zgrywanie. W ciagu 60minut na samym koncu mi "zarwalo" ale to juz powtorzylem na nowej kasecie - dalsz czesc. Cale 55minut jakos poszlo. Nie rozumiem dlaczego tak jest :(
Odpowiedz
(06-13-2012, 23:15)anmedia napisał(a):  w kamerze nie mam takiej opcji - albo jej poprostu nie widze.
W Vegasie w Preferences masz Preview Device i tam wybierz IEEE1394.
(06-13-2012, 23:15)anmedia napisał(a):  Co do slotow to mam tak 2x8 + 2x8 + 2x4 to na oko daje jakies 20GB :)
No jakby nie patrzeć to mi wychodzi 40 GB:)
Odpowiedz
(06-13-2012, 23:28)Pinto napisał(a):  W Vegasie w Preferences masz Preview Device i tam wybierz IEEE1394.
No tak, jest, ale wyjsciowy format mozesz ustawic na DV a nie HDV (zreszta sprobuje z czystej ciekawosci co to wyjdzie). Choc ja obstawiam ze poprostu w trakcie eksportu cos "nie wydala" lub cos "przycina" transfer. Bo gdyby to dzialo sie w tym samym czasie to jest latwo zdiagnozowac. Stad szukam czy jest jakis program ktory ma mozliwosc monitorowania przesylu danych przez IEEE.
(06-13-2012, 23:15)anmedia napisał(a):  Co do slotow to mam tak 2x8 + 2x8 + 2x4 to na oko daje jakies 20GB
No jakby nie patrzeć to mi wychodzi 40 GB:)
Alez matematyk z Ciebie :)
Odpowiedz