Inny obraz na podglądzie - inny po renderingu.
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem sv, w zasadzie mam go od trzech dni - Vegas Movie Studio HD Platinum 11 - dlatego proszę o wyrozumiałość jeżeli moje pytanie będzie banalne. Dlaczego obraz podglądu jest inny niż otrzymany po procesie renderingu?
Od zeszłego roku obrabiam pliki AVCHD 1920x1080 50i. Pracowałem na Adobe Premiere elements w którym bez problemu takie materiały można było obrabiać i eksportować na płytę bluray. Postanowiłem spróbować nowego oprogramowania ponieważ AP nie ma możliwości eksportu finalnego materiału HD do pliku lub katalogu jak to jest w przypadku DVD Archtecta. Jest możliwe tylko wypalenie płyty BD. (Oczywiście jest jeszcze kilka innych rzeczy przemawiających za Vegasem)
W przypadku AP obraz widziany na podglądzie był dokładnie taki jak otrzymany później. W Vegasie obraz podglądu jest jak najbardziej ok, po renderingu (do AVC i mpeg ze zmianą biterate na 21) - mocno podbite kolory, kontrast, pojawiają się przepalenia. Obraz jest taki sam na komputerze i TV (odtwarzałem materiał bezpośrednio po renderingu oraz wyeksportowany z dvd architecta do DVD i BD).
Wyczytałem tutaj: http://www.glennchan.info/articles/vegas...paces.html
że problem tkwi w przestrzeni barwowej. Czy mam rację? Jeżeli tak, to czy można ustawić do gdzieś we własciwościach programu/ projektu właściwą interpretację? czy muszę używać do każdej sceny w projekcie pluginu Computer RGB to Studio RGB? Nie chce mi się wierzyć, że takie oprogramowanie jak Vegas nawet mocno obcięte robi takie cuda po renderingu bez możliwości ustawienia tego dla całego programu lub projektu. Byc może taka opcja jest w ukrytej zakładce Internal?
Odpowiedz
To nie są cuda tylko taki ficzer od Sony. I nie musisz nakładać wtyczki Levels na każdy event z osobna, bo można użyć np. TrackFX albo najlepiej Video Output FX.
Odpowiedz