Obrót obrazu
Witam, chciałbym zrobić film z Sony Vegas, który składał się będzie z urywków innych, krótszych filmów. Niestety część tych filmików została nagrana bokiem w związku z tym konieczny jest obrót obrazu.

Czy wystarczy jeśli filmiki znajdujące się w zakładce "Project Media" obrócę poprzez kliknięcie PPM i wybranie pozycji "Rotate Clockwise" ? Czy po wyrenderowaniu całego filmu, wszystko będzie ok?

Pytam bo zauważyłem, że po ponownym uruchomieniu programu na nowo muszę obracać wszystkie filmiki.
Odpowiedz
Odwróć w Pan/Crop
Odpowiedz
j.w. a następnie spal i zakop kogoś kto robił pionowe filmy.
Odpowiedz
pewnie rejestrowane telefonem, albo aparatem (kompaktem)...
Odpowiedz
Tylko jak to zrobić w Pan/Crop żeby było dobrze? Tzn, jak po prostu obróce pionowy film o 90 stopnii to wtedy jest super i zajmuje cały ekran. Jak próbowalem w Pan/Cropie to film był odwrócony ale jakos nie potrafiłem go dopasować do ekranu :/

Fakt, filmy były nagrywane telefonem ;)
Odpowiedz
To musisz poczytać, która funkcja do czego służy, bo nikt tego za Ciebie nie zrobi - no chyba, że wrzućisz plik, a ktoś chętny obróci za Ciebie.
Można przecież wpisać kąt, wielkość obszaru, pozycję. Więc nawet jeśli myszką nie możesz ucelować, to możesz wpisać i będzie dobrze...
Odpowiedz
Efekt jaki uzyskuje Pan/ Cropem:

[Obrazek: index.php?get=1&f=1]

Efekt jaki mnie interesuje:

[Obrazek: index.php?get=1&f=1]
Odpowiedz
Zapewne nie próbowałeś chwycić za tę ramkę z wielką literą F, którą odwróciłeś -> chwycić za krawędź, i spróbować rozciągnąć :)

albo wpisać po prostu rowdzielczości: Widht: 1280, Height: 720 (czyli odtwrotnie jak jest teraz).
Odpowiedz
Eh wreszcie się udało. Wcześniej miałem zaznaczone jakieś dwie opcje, które uniemożliwiały mi rozciągniecie tej ramki w taki sposób jaki ja chce ;) Dzięki wielkie !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości