jak odizolować dźwięk z video tak zeby nie usuwał się obraz ?
Więc problem mam taki jak w tytule kombinowałem na różne sposoby i kompletnie nie mam pojęcia jak usunąć sam dźwięk z video.

przy składaniu teledysków , zwykle używam pełno ujęć i chcąć usunąć sam dźwięk z danego ujęcia usuwa mi się cały fragment video z dźwiękiem

(przy motnażu obchodze to takim patentem , że kopiuje całą ścieżke dźwiękową następnie usuwam całą ścieżke główną z dźwiękiem i dopiero z kopii moge usuwać sam dźwięk z video.. i fragment video zostaje na swoim miejscu)
Odpowiedz
Zaznacz event i naciśnij U. To odzieli dzwiek od obrazu i możesz usunac jedno lub drugie. Ale w ten sposób będą Ci się tworzyć coraz to nowe ścieżki audio.
To już lepiej przesuń klip na timeline z wciśnietym PRAWYM klawiszem myszy, to jak go puścisz, to się Vegas grzecznie spyta czy umieścić go jako video, audio czy audio+video.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki Pomogło ;)
Odpowiedz
(06-11-2012, 12:46)efix napisał(a):  To już lepiej przesuń klip na timeline z wciśnietym PRAWYM klawiszem myszy, to jak go puścisz, to się Vegas grzecznie spyta czy umieścić go jako video, audio czy audio+video.

Nieprawda. Jak to? Potrzebowałem takiej metody ale nie słyszałem o niej.
Przecież jak zaznaczymy kilka klipów to użycie prawego klawisza pozwoli zdecydować tylko o tym czy ułożyć je od lewej do prawej czy może od lewej ale każdy klip (video + audio) pod spodem.

Nie pyta o nic takiego czy zostawić audio czy video.
Pewnie z pamięci pisałeś.

A da się zrobić właśnie tak żeby przeciągając coś na linię czasu, przeciągało się samo video? Wiem, że jak TABem poklikamy przeciągając ale z TRIMMERA to się da, ale z okna explorera to nie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bunch - którego Vegasa używasz? Bo tutaj mówi sie o najnowszym :)

efix jak zwykle ma rację...
Odpowiedz
No niekoniecznie najnowszej, bo w 10 to też jest, 9 nie chce mi się instalować specjalnie, ale jestem niemal pewien, że też jest ta możliwość bo z 9 uczyłem się do egzaminu. Nawet wersja Studio o ile pamiętam tak działa.
A że Bunch nie słyszał, czy mało kto słyszał to się specjalnie nie dziwię, kto u nas czyta oficjalne materiały producenta i instrukcję obsługi :)
Istotne jest tylko jak zrobić film clutter...

Odpowiedz
(06-13-2012, 8:03)efix napisał(a):  No niekoniecznie najnowszej, bo w 10 to też jest, 9 nie chce mi się instalować specjalnie, ale jestem niemal pewien, że też jest ta możliwość bo z 9 uczyłem się do egzaminu. Nawet wersja Studio o ile pamiętam tak działa.
A że Bunch nie słyszał, czy mało kto słyszał to się specjalnie nie dziwię, kto u nas czyta oficjalne materiały producenta i instrukcję obsługi :)
Istotne jest tylko jak zrobić film clutter...

W 9 też się da bo właśnie na takowej "dziergam", ze względu na fatalną współpracę wyższych wersji z CineformHD
Odpowiedz
To w takim razie skoro da się na 9-tce, to dlaczego na mojej 10-tce się nie da? Zobaczcie sami:

PS.
Co do Waszego screena...
Co znaczy "add as takes"?
Że wrzuci wszystkie zaznaczone klipy jako jeden event może?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tak, dostaniesz event o długości najkrótszego pliku. W sumie dziwie się, że nie sprawdziłeś. Tzn. on tego nie zlepi nagle jako jeden film, tylko będziesz mógł przełączać się pomiędzy zawartością poszczególnych treści. Czyli możesz np. dodać 10 logosów i sobie wygodnie przełączać i patrzeć co lepiej wygląda, bez ciągłego usuwania i dodawania na timeline.

Odpowiedz
Zamienia wszystkie klipy w jeden "multitrack", a dokładniej "multievent" ;)
Odpowiedz