Softbox.
Cześć. Nagrałem taki króciutki poradnik, jak można sobie przygotować softboxa.
Zależało mi na jak najniższym koszcie, tak więc jest zrobiony.
Odpowiedz
Softboxa na lampę w pentaxie (wbudowaną) zrobiłem z pudełka od Algidy - odpowiednia nacięte doskonale się trzyma :)
Jedną rzecz bym zmienił w Twoim opisie - nie kleił glutem oprawki - bo rzeczywiście jest szansa, że spłynie. Za 3-4 zł można dostać takie pierścienie ze śrubką, jakimi przymocowuje się np. wąż od pralki. Dajesz jedn z góry drugi z dołu i wtedy to nie zjedzie, dopiero na to gluta albo poxipol czy cokolwiek innego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To z tymi pierścieniami to nie jest głupi pomysł :) ale przy takim cieple, jakie wydaje lampka energooszczędna jest to, wydaje mi się, niepotrzebne.
Odpowiedz
Wiesz, kiedy ostatni raz czytałeś etykietę jakiej dopuszczalnej mocy żarówkę możesz wkręcić w jakąś lampę czy kinkiet? :)
Myślę, że ludzie po prostu wezmą to co mają pod ręką, nie wnikając w moc, czy "normalna", czy energooszczędna itd.
Kurcze, ubolewam, że praktycznie nie ma teraz dostępnej takiej metalowej taśmy, jaką były kiedyś skrzynie i paczki zabezpieczane, kiedyś podstawowy materiał konstrukcyjny fanów Adama Słodowego. Masę rzeczy można (było) z tego zrobić.

Odpowiedz
Tidzu, jak wytniesz cokolwiek zostawiając "półmilimetrowy margines" to będziesz moim bogiem :P

PS
Kolejny user "się ujawnił".
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Polska język, trudna język ;) Cieszę się, że ktoś to ogląda ze zrozumieniem.
@efix, wydaje mi się, że jeszcze w sklepach budowlanych można znaleźć taką taśmę.
Odpowiedz
(06-09-2012, 17:50)tidzu napisał(a):  Polska język, trudna język ;) Cieszę się, że ktoś to ogląda ze zrozumieniem.
@efix, wydaje mi się, że jeszcze w sklepach budowlanych można znaleźć taką taśmę.

Hmmm to będę musiał się poszukać. Kiedyś wystarczyło się przejść do śmietnika jak była dostawa w AGD albo "1001 drobiazgów". No ale teraz paleta+stretch+plastikowa opaska no i się skończyło.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości