ustawnienia na dvd
nie znam sie za bardzo na kodowaniu filmow ale od niedawna mam jvc gz hd3 i od czasu do czasu cos nagrywam
chodzi mi o ustawienie preferencji renderowania filmu na dvd
jaki kodek i jakie pozostale parametry
z gory thx
Odpowiedz
Jak chcesz się bawić w dyd to najpierw zaopatrz się w DVD Architect od Sony.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
no powiedzmy ze mam ten dvd architect
i mam zmontowany film w vegasie
do jakiego formatu (i jakimi ustawnieniami) najlepiej go wyeksportowac zeby potem zrobic ladna plytke w architectcie
film jest dlugi na 12 min 30 sek rozdzeielczosc interesuje mnie 1280 x 720 lub 1440 x 1080 przy 29,970 klatkach
probowalem renderowac jako Main Concept MPEG2
template wybralem DVD Architct PAL Widescreenvideo strem
i w suatwieniach custom ustawilem sobie szerokosc i wysokosc na 1280 x 720 i 29,970 klatek ale pokazuje jakis blad i nie moze podac powodu jego wystapienia
natomiast przy standardowych ustawieniach tego templatu (720 x 576 25 klatek) sie zapisuje elegancko ale mnie urzadza wyzsza rodzielczosc
reszty ustawien nie dotykam bo nie wiem co i jak z nimi
ktos mi powie jak to zapisac zeby miec rozdzielczosc taka jak chce i moc potem to zaimportowac do architecta?
Odpowiedz
Na vegasie daj: Tools>Burn disc>Multimedia CD>Tam ustaw coś z Blue Ray'ów - najlepiej jak testujesz nagraj na DVD-RW.
Odpowiedz
^^
Witam, używam SV dopiero 2 dni. Rzeczywiście ciekawy programik :-)

Problem jaki ma szczemp ja rozwiązałem poprzez wyrzucenie do mpeg-2 (bo rozumiem, że o taki format chodzi).

Czyli File/Render As (ewentualnie Tools / Render to New Track)

W polu zapisz jako typ: ustawiasz Main Concept MPEG-2 (.mpg, ...)

Pod guzikiem Custom dokonujesz odpowiednich ustawień wielkości itd.

I zwraca pięknie zrobiony plik mpeg-2.

Przy okazji - ja robię tak również, gdy chcę przerobić do zywkłego małego avi. Z SV do mpeg-2, a potem AutoGordianKnot i gotowa piękna jakość! (tak przynajmniej robiłem wcześniej w Pinnacle'u i tutaj też udrożniłem sobie taką drogę, szczególnie, że SV nie radził sobie u mnie z renderowaniem prosto do avi)

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości