Drastyczny spadek szybkości renderowania Sony Vegas
Witam!
Jestem tutaj nowy, wiec prosze o wyrozumiałość. Moze jest to problem bardzo banalny ale dla mnie sprawa bardzo nieciekawa..(w razie czego prosze o przeniesienie)
Sprawa dosc pilna..mianowicie, od jakiegos czasu pracuje nad roznymi projektami filmowymi w Vegas 10. Do tej pory nie mialem problemu z szybkim renderowaniem materialu do postaci (wmv, 720p..), wykonalem nawet lekki upgrade komputera w postaci zmiany procesora na nieco lepszy.
Dziś podczas renderowania tak jak zwykle, wystapil blad, pojawil sie komunikat: "System Low On Memory.." i renderowanie zakonczylo sie niepowodzeniem. Wowczas wykonalem ciekawy sposob na zniwelowanie problemu, znaleziony gdzies w google.pl, aby w Options -> Preferences w zakladce Video ustawic "Dynamic RAM Preview Max" na wartosc 0.
I od tego momentu strasznie wolno renderuje sie projekt. Wczesniej material trwajacy ok 5 minut, renderowal sie ok 15-20 min, teraz trwa to nawet 75 min czyli ponad godzine. Zastanawiam sie w czym moze tkwic problem i w ogole jak powinny wygladac ustawienia programu pod katem zasobow komputera oraz wyjsciowy format tak aby byl w jakosci HD.

Dodam, iż paramtery komputera najgorsze nie są:
Procesor: Intel Quad Core Q6600 @3,20 GHz
Pamięc: 4 GB DDR2 (2x 2GB) Kingston
Dysk: Samusng 750 SATA II
Grafika GeForce 210 1 GB DDR2

Ustawienie renderowania: Typ Pliku - Windows Media Video V11, Template: 6Mbps HD 720-30p Video

W razie konieczności, mogę przedstawić zrzut ekranu z ustawieniami.

Bardzo proszę wszystkim znających się na rzeczy o cenne wskazówki.

Pozdrawiam!
Odpowiedz