BlackMagic Intesity - ma ktoś?
Jak w temacie. Mam mały problem - jako wyjście spisuje się doskonale, w Vegasie, w Photoshopie itd. Ale nie mogę zgrać strumienia z kamery przez HDMI.
Wszystko jest teoretycznie OK, żadnych komunikatów o błędach, urządzenie jest widziane nawet w VirtualDubie i podobnych aplikacjach, mogę nawet włączyć nagrywanie, tyle, że nie mam ani obrazu, ani dźwięku. Czarna plama. Kable i kamera sprawdzone, żadne komunikaty o HDCPmi nie wyskoczyły.
Jakieś pomysły?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mam co prawda PRO, i używałem HDMI jak na razie tylko jako "sprzętowy fraps", to jedno co zauważyłem, jest ona strasznie restrykcyjna co do formatu obrazu. Jeśli nie ustawisz prawidłowo rozdzielczości i częstotliwości zgodnej z parametrami z listy akceptowalnych, to nic nie przejdzie (lista jest w programie do zgrywania dołączonym do karty). Dopiero jak ustawiłem w aplikacji odpowiedni format, miałem możliwość podglądu i zgrywania. W jakim formacie (rozdzielczość, klatkarz, czy progresywny) odtwarza kamera?
Odpowiedz
Próbowałem wszystko przestawiać w te i we wte. Kamera pracuje jako "zwykłe" HD lub 50p (plus jakieś dziwne tryby). Telewizor po podpięciu wyświetla że sygnał jest normalnym 1920x1080 50i. W Intensity zresztą jedynym zgodnym trybem jest właśnie ten. Próbowałem podpinać Xboxa i Xtreamera - z Xtreamera też nie miałem obrazu, XBox dosłownie mignał mi na chwilę i też czarno. Karto oczywiście może być walnięta, ale była nówka sztuka, nie wykazuje jakichkolwiek innych objawów, że coś nie tak.

Odpowiedz
A kombinowałeś z różnymi wersjami sterowników? Niektórym to pomaga.
Odpowiedz
Na razie z trzema różnymi, czekam na odpowiedź z firmy, ale póki co świętują 60 lecie królowania Elżbiety...

Odpowiedz
Nie wiem czy Ci duzo pomoge, ale swoje sie naczytalem na temat HDMI. Sprawdz, czy oba urzadzenia "wspolgraja" ze soba. Ta karta powinna zgrywac sygnal, ale pytanie czy go rozkodowuje (odblokowuje).
Jak widac na obrazku, karta + monitor sie "kochaja" niestety drugi monitor podpiety do tej karty jest juz nieakceptowany, stad na obrazku mam tylko jeden.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Nie słyszałem, żeby jakaś kamera wypuszczała sygnał zabezpieczony przez HDCP, co zresztą by było bez sensu.
Odpowiedz
@Pinto, nie wiem, ogolnie standard HDMI zwiazany jest przede wszystkim na HDCP. Byc moze ze nie - napisalem ze nie wiem, ale generalnie i kamera i karta musza sie wymienic odpowiednim kluczem. W przypadku jakiegoklowiek zgrzytu, to moze nie zadzialac.
Odpowiedz
Ale to nie ma znaczenia. Jeżeli urządzenia będą chciały skorzystać z HDCP a coś będzie nie tak, to dostaniesz o tym komunikat (przynajmniej w porządnych urządzeniach). A nie brak obrazu.
Zrobiłem parę testów i tak:
Podłączyłem tuner kablówki i Xtremera (taki player sieciowy). Kiedy przełączyłem wyjście urządzeń na 1080i - dupa, zero obrazu.
Przełączyłem na PAL - tada! Jest obraz.
Na 720 - tada! Jest.
Na 1080i - TADA! Jest obraz. Od tego momentu jak raz zaskoczyło, już widzi 1080i.
Oczywiście na tunerze kablówki wyskoczyła mi plansza o HDCP, ale mogłem sobie te plansze nagrać w full HD :)
I teraz tak - w kamerze mogę wyjście HDMI ustawić w AUTO, 1080i, 1080p i PALprogresiv.
W PALu śmiga doskonale, w 1080i - zero.
Zaczynam podejrzewać, że kamera wypuszcza nie do końca czysty sygnał, albo może kabel jest wystarczający dla TV, ale już niekoniecznie dla Intensity.
Ogólnie jak podpinam jakieś urządzenie, to jak zmienię tryb na wejściu, to widzę na TV, że zmienia się sygnał na wyjściu. Telewizor pokazuje w jaki tryb się przełącza. Jak podepne kamerę w PAL - też. Jak przestawię na 1080 - tak jakby nie mógł rozpoznać, co dostaje, w związku z czym nie wyświetla. Niestety nie mam drugiego kabla miniHDMI ani przejściówki by sprawdzić a jestem w tym momencie totalnie wyprany z kasy.
Mam nadzieję, że to wina kabla - ponoć karta jest czuła na gorsze kable, a ten jest low level.

Odpowiedz
@efix, z tym czy beda chcialy skorzystac z HDCP sie nie zgodze. HDCP to system zabezpieczenia ktory mial nie pozwalac na mozliwosc zgrania poprzez kabelek obrazu. A wiec jesli obydwa urzadzenia nie wymienia sie kluczami nie ma mozliwosci przeslania obrazu. To tak ogolnie o systemie.
Z tego co teraz napisales, moze cos byc w kamerze. Mozesz sprobowac wymienic kabel, choc malo prawdopodobne. Chyba ze masz kabelek w wersji 1.0 lub 1.1 to moga one powodowac problemy z fullHD. Ja powiem ci ze mam podlaczony 10m kabelek komputer - TV, nie wiem jaki producent i jaka wersja ale obraz na TV otrzymuje w kazdym formacie jaki wypuszcze z kompa. Kabelek kupowalem jakies 3-4 lata temu. Wiec na pewno nie jest to nawet wersja 1.3
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości