Jeden kolor widoczny na filmiku
Witam,
Mam pytanie ponieważ zauważyłem, że na niektórych teledyskach tylko jeden kolor jest widoczny co mam na myśli, a to że cały klip jest szary a np bluzka albo czapka które są koloru zielonego są widoczne, natomiast cała reszta nadal pozostaje szara
Odpowiedz
np. NewBlue Video Essentials 5 - Selective Color
albo choćby Chroma Key (dostępny standardowo w Vegasie).
Odpowiedz
Albo prościej:
10 sekund szukania -,-
Odpowiedz
Padro to jest edycja zdjęcia daj do zrobienia tak na filmie
Odpowiedz
Tak? A próbowałeś to chociaż zrobić? Zapewniam cię, że zasada działania dokładnie taka sama. I naucz się prostego słowa jakim jest "proszę", wiele ci to w życiu ułatwi.
Odpowiedz
A jeszcze koleś w komentarzach to pisze i jest na samej górze właściwie... ^
Ludzie, to działa na klipach.
Odpowiedz
Cześć,
Dostanę pewnie złotą łopatę za odkopanie tego Wątku, ale nie znalazłem nic bardziej podobnego do mojego przypadku.
Chciałbym zapytać, jak to możliwe, że moje filmy posiadają podobny efekt - bez wybrania opcji z filmu?
Efekt nie jest identyczny ale nie mam pojęcia jak go wyszukać. W filmach przebija się jeden kolor (głównie czerwony), ale zdarza się, że w niektórych klatkach jest więcej różnych kolorów. Film w 95% utrzymany jest w czarno-białej tonacji.

Film został nagrany programem OBS. W załączniku, z lewej strony parametry pliku wideo.
Drugi z lewej screen to podgląd filmu w programie Media Player Classic (VLC wyświetla tak samo).
Trzeci screen od lewej strony to pogląd w Sony Vegas 13 (Build 453) 64 bity (po renderze oczywiście też tak samo).
Ostatni screen (pierwszy z prawej) to inna klatka z tego samego pliku wideo, z innej gry.

Po uruchomieniu Video Event FX, poza "Pan/Crop" nie ma nic innego. Jestem w kropce ponieważ, inne filmy przeciągane do tego samego projektu mają kolory normalne. A ten film przeciągany do dowolnego innego (lub nowego) projektu, zawsze jest czarno-biały.

Robiłem reset Vegasa, robiłem reset do ustawień fabrycznych z CTRL+Shift. Zrobiłem także reinstalacje całego programu z usunięciem wszystkich folderów Sony na dysku które znalazłem oraz wyczyszczeniem rejestru. Ale wciąż ten film utrzymuje się w takiej tonacji.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz