Ciągłe problemy z renderowaniem
Witam. Jako iż przy próbie dodania wątku do działu o renderowaniu pojawia się komunikat, że nie mam uprawnień, to dodaję tu.

Mój problem to renderowanie. Do niedawna filmy kręciłem aparatem 720p 30fps i projekty do ok. 3 minut renderowały się bez problemu, dopiero powyżej były problemy. Teraz jednak mam kamerę 1080p 50fps i nawet minutowe filmy nie dają się wyrenderować (projekty bardzo proste, tak naprawę obróbka polegająca tylko na ucięciu kawałka filmu)!

Rozwiązań szukałem godzinami w internecie, żadne nie pomaga. Próbowałem różnych ustawień, formatów (przeróżne ustawienia .mp4, .avi, .wmv, .m2t), błędy to najczęściej okienko "Program Sony Vegas przestał działać", a w szczegółach:

Cytat:Problem Description
Application Name: Vegas Pro
Application Version: Version 11.0 (Build 683) 64-bit
Problem: Unmanaged Exception (0xc0000005)
Fault Module: C:\Windows\system32\nvcuda.dll
Fault Address: 0x0000000006F12C50
Fault Offset: 0x00000000001A2C50

Fault Process Details
Process Path: C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 11.0\vegas110.exe
Process Version: Version 11.0 (Build 683) 64-bit
Process Description: Vegas Pro
Process Image Date: 2012-04-27 (Fri Apr 27) 14:43:00

Innym razem wyskakuje błąd z nierozpoznanym błędem, jeszcze innym z kodekiem, nieraz z jakimś tworzeniem pliku, a czasem film się renderuje i pewnym momencie renderowanie się zatrzymuje (czas płynie, ale cały czas jest na tym samym obrazie i procencie).

Mój Sony Vegas:
Sony Vegas Pro 11.0 (Build 683) 64-bit, oczywiście oryginał

Mój komputer:
Procesor: Intel dwurdzeniowy 2,66 GHz
Grafika: NVIDIA GeForce 9600 GT
RAM: 8 GB
System operacyjny: Win 7 64-bit
Komputer niedawno formatowany, w innych programach nie ma żadnych problemów.

Co ciekawe do niedawna korzystałem z Sony Vegas Platinum i tam nie było żadnych problemów, nawet przy bardzo skomplikowanych projektach.

Bardzo proszę o pomoc, bo sprawny program jest mi potrzebny, wydałem bardzo dużo pieniędzy na program, który jest bardzo niestabilny, jeśli problemu nie uda się rozwiązać, to będę musiał go reklamować. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Odpowiedz
Fault Module: C:\Windows\system32\nvcuda.dll czyli problem ze wspomaganiem GPU. Najnowsze sterowniki do grafiki zainstalowane? Albo po prostu wyłącz wspomaganie.
Odpowiedz
Renderuję używając tylko CPU, gdyż przy renderowaniu w trybie automatycznym wyskakują jeszcze inne błędy, tak więc zainstalowanie nowych sterowników raczej nic nie da, tym bardziej że niedawno to robiłem.
Odpowiedz
Kocham coś takiego. Człowiek zgłasza problem ewidentnie związany z kartą grafiki. Radzą mu dobrze. Ale on nie sądzie. Nosz kuźwa...
1. Zainstaluj najnowsze sterowniki nVidia
2. W opcjach Vegasa (Preferences), w zakładce Video ustaw GPU acceleration na OFF podobnie przy renderenigu wymuś OFF. Twoja karta nie nadaje się do pracy z VP11. Tzn. nadaje się, ale pożytku z niej nie ma.
Pomijam, że pliki full HD 50p są trochę ciężkie jak na taki sprzęt. Nie wiem czego się spodziewałeś, że będzie śmigać tak samo jak 720p?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Póki co wymieniłem kodeki i po raz drugi reinstaluję SV, jak się zainstaluje to spróbuję tego, co mówisz i powiem, czy coś zdziałało. :D
Odpowiedz
Ok, dało radę. Co prawda film renderuje się bardzo długo, ale lepsze to niż nic. Bardzo dziękuję Ci za pomoc.
Odpowiedz
Witam. Program chwilę podziałał dobrze, po czym kolejny problem, mimo że stosuję się do zaleceń. Jak już zdążyłem przywyknąć, za każdym razem pojawia się inny komunikat. Tym razem przy okienku, że program przestał działać były takie szczegóły problemu:

Cytat:Extra Information
File: C:\Users\Kuba\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\gpu_video_x64.log
File: C:\Users\Kuba\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\dx_video_grovel_x64.log
File: C:\Users\Kuba\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\svfx_video_grovel_x64.log
File: C:\Users\Kuba\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\dx_grovel_x64.log
File: C:\Users\Kuba\AppData\Local\Sony\Vegas Pro\11.0\vst_grovel.log

Problem Description
Application Name: Vegas Pro
Application Version: Version 11.0 (Build 683) 64-bit
Problem: Unmanaged Exception (0xc0000005)
Fault Module: C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 11.0\FileIO Plug-Ins\mp4plug3\mp4plug3.dll
Fault Address: 0x000000005137F416
Fault Offset: 0x000000000007F416

Fault Process Details
Process Path: C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 11.0\vegas110.exe
Process Version: Version 11.0 (Build 683) 64-bit
Process Description: Vegas Pro
Process Image Date: 2012-04-27 (Fri Apr 27) 14:43:00
Odpowiedz