przeciąganie plików z explorera windows do vegasa
Witam. W vegasie nie robiłem nic od jakiegoś czasu i dziś postanowiłem skleić tutorial ale oczywiście jest problem. Gdy chcę przerzucić jakiś plik (obraz, film czy dźwięk) z explorera windows do okna Sony Vegas (10.0) to jest tylko czarne przekreślone kółko i plik się nie wrzuca. Szukam już z godzinę ale nie znalazłem rozwiązania jedynie komuś nie chciało zdjęć z eksploratora vegasa przerzucać. Wiem że jest taka możliwość bo pamiętam że wcześniej tak robiłem. Z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
A spróbuj normalnie przez explorator w Vegasie, czy się wczytuje (wiem, że Tobie chodzi o ten Eksplorator Windowsowski, ale sprawdź najpierw to).
Jeśli nie, to jaki komunikat dostajesz?
Odpowiedz
wczytuje. Tylko że ten w vegasie mniej wygodny bo nie ma podglądu, a mi to potrzebne bo mam kilkanaście zdj to wybierać niewygodnie.
Odpowiedz
Masz najnowszą dziesiątkę? (10e)?
Nie przypominam sobie, aby występował taki błąd.
Faktycznie powinno byc tak, że po zaznaczeniu dużej ilości zdjęć, przeciągając na timeline (właśnie, na timeline, a nie gdziekolwiek do Vegasa ;) powinny się wczytać.

Zawsze zostaje jeszcze: Import Media - i tam masz podgląd.
Po wybraniu sporej ilości zdjęć, zostaną wciągnięte w projekt, ale nie na timeline, a do Project Media
Odpowiedz
O timeline oczywiście chodzi :P (mało obeznany jestem). Wiem tylko że i wcześniej miałem z tym problem ale jakoś go rozwiązałem tylko właśnie nie wiem jak. Szukam i klikam wszystko po kolei w programie ale nic. Wersja to 10.0e (Build 738) 64bit.
Odpowiedz
Skopiuj wszystkie pliki w tym zdjęcia które będziesz używał w projekcie do jednego folderu a najlepiej do odpowiednio podpisanych podfolderów i po kłopocie. Podstawa to porządek w miejscu pracy :)
Odpowiedz
Mam tak oczywiście zrobione ale mimo to, tych zdjęć jest dużo, a niektóre potrzebne mi są kilka razy. Nazwy są z aparatu więc nie poznam ich po nich. Zresztą się juz przyzwyczaiłem i wygodnie jest jak było więc chciałbym żeby ciągle tak było :D
Odpowiedz
A czemu nie tak, jak napisałem?
- Import Media (tam widać miniatury);
- Project Media (tutaj też widać...).
Odpowiedz
więcej klikania :P Ale w ogóle to już po sprawie bo udało mi się. Wystarczyło z timeline wybrać "open" wybrać cokolwiek z folderu i już można wrzucać normalnie. Dzięki za zainteresowanie i pomoc :D.
Odpowiedz
A ja mam tak, że przeciągam cokolwiek do Vegasa (audio, video+audio) i widzę postęp budowania "ścieżki dźwiękowej w formie graficznej", a gdy ten proces się kończy to wciągniętego pliku nie ma. Nie ma go na timeline, nie ma go w "Media Project", nigdzie. Wciągam ponownie i wskakuje. Dzieje mi się to od czasu do czasu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz