Pierwszy raz :)
Co moglibyście mi powiedzieć o tym
Pierwszy montaż w SV i w ogóle pierwszy montaż.Jakieś krytyczne uwagi co do technicznej sprawy. Będę wdzięczny.
Odpowiedz
O... jestem mile zaskoczony. Bardzo sensownie zrobiony ślubny klip, sprawnie zmontowany, współgra z muzyką, dobrze dobrane kawałki. Podobało mi się. Ale:
- Jak dajesz coś "nie na DVD" i "nie na Blu-ray" to ZAWSZE usuwasz przeplot. Tutaj niestety "grzebienie" drapią po oczach.
- Rozumiem że "wspomnienia", ale nadawanie winiety i śmiecia na cały film jest (wg mnie) pomyłką. Można było tak wystylizować początek i koniec, ale nie całość. Nie po to ludzie płacą za kamery full hd z bajerami, by oglądać obrazki z tasmy 8mm przejechanej papierem ściernym. A jeśli już - to bądź konsekwentny i dobierz wszystko "na stare" - jeszcze mocniej odbarw obraz i przekłam kolory, daj inną muzykę itd.
- na samym końcu "Pamiątka ślubu" - mega kiczowate, niemalże symbol tego co najgorsze w "ślubnym/komunijnym" wideo.
Ale poza tym - bardzo mi się to sklejka podobała.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Cytat:Jak dajesz coś "nie na DVD" i "nie na Blu-ray" to ZAWSZE usuwasz przeplot

hmm własnie ztym przeplotem ciągle mam problem już zgłupiałem jak mam go usuwać.Jakas mała pomoc w tym problemie?Jestem poczatkujacy ale szybko sie uczę.Rada?
Odpowiedz
Jeżeli robisz na YT czy na cokolwiek co będzie odtwarzane "na komputerze", to ustawiasz w projekcie Field order na None i deinterlaced method na Blend albo Interpolate. Ja wole Interpolate, czym się różnią doczytać w helpie.
Podczas renderingu także ustaw Field order na "none".

Odpowiedz
Bardzo Ci dziękuję.Ale jak ma iść na DVD odtwarzacz to rozumiem że zostawić w takim stanie w jakim jest?
Odpowiedz
To dłuższa rozmowa, nie bardzo teraz mam czas, zacznij od tego: http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...itect.html

Odpowiedz
Dziękuję jeszcze raz, bardzo mi się to przyda :) Wiedza nigdy nie boli ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości