Lustrzanka zamiast kamery?
Coraz więcej słyszy się o lustrzankach do kręcenia filmów niż o kamerach. Nawet niektóre (jak nie większość) firm realizujących teledyski dla (głównie) grup hiphopowych używa właśnie lustrzanek. Mam do dyspozycji 4 000 zł i naprawdę nie wiem, co w tej cenie kupię lepszego. Korci mnie strasznie lustrzanka, w szczególności te ze zmiennymi obiektywami. Oglądałem parę filmów na YouTube z lustrzankami do 3-4 tysięcy i efekt jest naprawdę rewelacyjny.

Co możecie mi podpowiedzieć, polecić w tej kwestii?
Odpowiedz
Ja byłem tego samego zdania, nie mogłem oprzeć się trendom. Postawiłem na rozwój i nabyłem lustrzankę.
Canon 600 D. Lustrzanka plus dobry, jasny obiektyw potrafi dać wspaniały obraz. Widziałem też nawet i wesela filmowane lustrzankami i nie miałem żadnych zastrzeżeń do tego. Także ja mogę polecić choć doświadczenie mam jeszcze małe. Wiem natomiast, że wszyscy Ci nazwijmy to bardziej zaawansowani w temacie filmowania, kręcą lustrzankami :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Wszystko zależy od kasy... Bo jeśli chcesz się zmieścić w 10 000zł z bardzo dobrą kamerą, to wybacz, ale nie da rady. A aparat - za taką kasę masz na prawdę dobry zestaw obiektywów (lub jeden bardzo dobry :)

Sam się zastanawiałem, czy nie pójść w kierunku lustrzanki... ale niestety nie wszędzie się sprawdza. Więc dla moich potrzeb wygrała jednak kamera (ale niestety grubo ponad 10 000zł ;)
Odpowiedz
Określiłem swój budżet na początku, do 4 000 zł :P
Odpowiedz
No więc dlatego napisałem.
Jaką mógłbyś kupić kamerę? Taką wielkości obiektywu od aparatu? To niestety... w porównaniu do lustrzanki ZAWSZE wypadnie kiepsko.

Druga sprawa. Zależy do czego potrzebujesz?
Jeśli maja to być filmy takie, gdzie masz czas na dokładne wyostrzenie, poprawienie ujęcia, duble, często więcej przygotować niż zdjęć - to jasne że lustrzanka.
Ja na to nie mogę sobie pozwolić. Większość kręceń, to albo reportaż, gdzie masz kilka chwil, i koniec. Nie ma czasu, na grzebanie w opcjach. Więc ważne, aby wszystko było pod ręką, i na wierzchu.

Teraz nawet te malutkie kamerki mają bardzo dobrą jakość, jednk włączenie niektórych funkcji, to wycieczka po MENU kamerki. A nie zawsze jest na to czas.

Dla mnie decydujące jest, co masz zamiar kręcić?
Bo zrozum, ale jeśli sporty extremalne, ujęcia podwodne, to pakuj się w dwie GoPro2 plus odpowiednie zestawy - wtedy będziesz kręcił Full HD 3D... :)
Odpowiedz
Dokładnie, to zależy od rodzaju filmowania. Ja w tej cenie bym wybrał kamerę.
A lustrzanką żeby zrobić dobry, ciekawy obrazek video to trzeba się trochę wysilić.

(06-04-2012, 1:43)mateuszszar napisał(a):  No więc dlatego napisałem.
Jaką mógłbyś kupić kamerę? Taką wielkości obiektywu od aparatu? To niestety... w porównaniu do lustrzanki ZAWSZE wypadnie kiepsko.
Moim zdaniem nie zawsze. Kamery w tej cenie mają już dobrą stabilizacje obrazu i (tak jakby płynny zoom) nie wiem jak fachowo się to nazywa.
Odpowiedz
no i niestety mikroskopijny przetwornik :)

Powtarzam - zależy, do czego.
Bo nawet znajdą się tacy, dla których mały przetwornik będzie lepszy :)
Odpowiedz
Też nie mogłem się przekonać do lustrzanek, lecz sam teraz zamierzam zakupić Canona 600D plus pare obiektywów. Do sportów extremalnych to świetny sprzęt.
Odpowiedz
Cytat: Lustrzanka do sportów extremalnych to świetny sprzęt.
A co rozumiesz pod tym pojęciem? Bo chyba nie doczepianie lustrzanki do kasku, roweru, narty itp?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
No nie wszystko musisz przecież filmować jako POV.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości