Cinematic Editing
Kolejni chłopacy ze Śląska robią film, a to taka próbka edycji. Pozdro dla Świon i Chorzowa ; )

Odpowiedz
Czyli jak z całkiem przyzwoitego ujęcia zrobić takie sobie. Jeżeli już tak, trzeba było ująć postać w planie amerykańskim, wyglądałoby dużo lepiej.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Co to za rozdzielczość? Używa się jej do konkretnych celów? Widziałem kilka teledysków z taką rozdzielczością i chyba to takie widzimisię reżysera? czy to ma jakieś zastosowanie? Nie przekonało mnie to w Twoim klipie.
Odpowiedz
Ma być "bardziej kinowo". Cool i w ogóle. Ot, taka licentia poetica. :)

Odpowiedz
No rzeczywiście trochę przesadzone z tą edycją, dużo uciętego obrazu
Odpowiedz
Mój kolega stosuje coś takiego (fikcyjne, niepotrzebne pasy) by dzięki temu uzyskać złudzenie kamery, która się przemieszcza. I wychodzi bardzo fajnie, tak jakby ktoś delikatnie przesuwał kamerą na wózku. Niestety działa tylko na osi pionowej, góra-dół. No ale co kto lubi. Ja nie lubię na przykład obcinać. Ale może kiedyś się skuszę.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tak, stosowanie kaszet czasem mocno ratuje dupsko albo pozwala właśnie dodać jakiś ruch kamery, którego nie było w oryginale. Dlatego sporo filmów powstało (i powstaje) w systemie super35, gdzie obraz nie jest rejestrowany wcale panoramicznie.
Nie mniej - w Vegasie możena pracować na "mocnopanoramicznym" obrazie bez nakładania pasków - po prostu ustawić właściwy aspekt piksela. Tylko, że wtedy źródło musi być anamorficzne, jeśli chce pracować na "normalnych" plikach hd. Czyli w tym wypadku na obiektyw musiałaby być nałożona soczewka anamorficzna, wtedy na 1920x1080 mamy upchany obraz 4512x1080.
A potem i tak to ląduje na YT.... :)

Odpowiedz
Mnie zastanawia skąd ten przezroczysty cień idący za postacią? Czego to jest wina?
Odpowiedz
He, dopiero teraz zauważyłem :)

Odpowiedz
Możliwe, że to było filmowane lustrzanką Sony z serii SLT i tego ducha mogło spowodować półprzepuszczalne lustro.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości