Efekt wstrząsu plus obrót
Witam

Sprawa dotyczy dwóch efektów na filmiku z linku zamieszczonego poniżej:

- pierwszy: od 0:54 do 0:55
- drugi: od 1:19 do 1:22 minuty filmu.
Chodzi mi o tą "trzęsącą" się postać przez kilka sekund i dalej ta sama postać plus dodatkowo szybki jej obrót.

Może ktoś wie w jaki sposób można to wykonać?

Projekt, w którym chcę wykorzystać ten efekt, jest robiony w programie Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11, więc możliwości mam nieco ograniczone w stosunku do wersji PRO.

Trochę kombinowałam z kilkoma ścieżkami: na każdej z nich wrzuciłam ten sam event, każdy kolejno przesuwając o kilka klatek. Nawet fajnie to wyszło, ale brakuje mi pomysłu jak zrobić ten efekt wstrząsu i w tym drugim przypadku efekt obrotu. Myślałam, że pomoże mi w tym Track Motion, ale nic mi z tego nie wyszło.
Bawiłam się też pluginem NewBlue MSPPS Active Camera - niestety bez rezultatu. To chyba nie to.

Może ma ktoś pomysł, jak można to zrobić?
Każda pomoc mile widziana.
Odpowiedz
Spróbuj NewBlueFX Spin Blur.
Odpowiedz
(06-03-2012, 14:21)moonscape napisał(a):  Spróbuj NewBlueFX Spin Blur.

Niestety nie mam tego pluginu. Może jest jakieś inne rozwiązanie?
Odpowiedz
Jest - pobaw się z poruszaniem warstwy/kamery (chyba najwygodniej będzie przez pan/crop).
Następnie włącz VideoBus i dodaj tam Motion blur envelope oraz ewentualnie Video Supersampling Envelope. Pobaw się krzywymi i koniecznie przeczytaj helpa poświęconego tem dwóm pozycjom.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-04-2012, 10:22)efix napisał(a):  Jest - pobaw się z poruszaniem warstwy/kamery (chyba najwygodniej będzie przez pan/crop).
Następnie włącz VideoBus i dodaj tam Motion blur envelope oraz ewentualnie Video Supersampling Envelope. Pobaw się krzywymi i koniecznie przeczytaj helpa poświęconego tem dwóm pozycjom.

Witam

Super sprawa. O to właśnie chodziło. Tylko, że jest drobny problem. Projekt nie jest robiony przeze mnie, nie na moim komputerze i niestety nie w ""11PRO" (na której testowałam to rozwiązanie) tylko w Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11 (pakiet Production Suite), a tam nie widzę tej funkcji.
Rozumiem więc, że ten efekt jest do zrobienia tylko w wersji PRO?

Stąd moje pytanie.
Czy gdyby projekt był zrobiony w "11PRO", czy wersja "Platinum 11" go otworzy (widzę, że rozszerzenie pliku w 11PRO to *.veg, a w wersji Platinum *.vf - czy to ma jakieś znaczenie)?
Obawiam się, że 11PRO jest chyba nowszą wersją, i Platinum tego nie udźwignie, ale kto pyta nie błądzi.

I drugie pytanie trochę z innej beczki.
Czy projekt zrobiony w wersji Platinum 11 (z użyciem pluginów tam dostępnych - chodzi o pluginy z rodziny NewBlueFX) będzie można otworzyć w 11PRO, która tych pluginów nie posiada. Czytałam, że jest to niemożliwe, ale nie było to wiarygodne źródło, więc wolę zapytać.

Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje.
Odpowiedz
Niestety. Platinum nie otworzy plików z Pro.
Pro natomiast otwiera .vf'y
Odpowiedz
No jeżeli ktoś nie ma pluginów no to nie będzie mieć efektów. Ale przecież możesz zrobić tak, jak to się zwykle robi w "dużym" kinie. Jeden kawałek robi się na jednym komputerze, drugi na drugim, na trzecim składa to wszystko do kupy. Jasne, że każdy by chciał "od razu" ale to wcale nie jest najlepsze rozwiązanie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-04-2012, 18:50)mateuszszar napisał(a):  Niestety. Platinum nie otworzy plików z Pro.
Pro natomiast otwiera .vf'y

Wielkie dzięki za info.

(06-04-2012, 18:56)efix napisał(a):  No jeżeli ktoś nie ma pluginów no to nie będzie mieć efektów. Ale przecież możesz zrobić tak, jak to się zwykle robi w "dużym" kinie. Jeden kawałek robi się na jednym komputerze, drugi na drugim, na trzecim składa to wszystko do kupy. Jasne, że każdy by chciał "od razu" ale to wcale nie jest najlepsze rozwiązanie.

A właśnie............., o tym nie pomyślałam. Dzięki za pomysł, na pewno wykorzystam tą "sztuczkę".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości