Brak dżwięku w filmiku DVD
Pracuję na Windowsie XP Prof.
Zaczynam zabawę z Sony Vegas (wcześniej na Ulead Video Studio 10-jest o wiele prostszy) i potrzebuję konkretnej porady.Skleciłem krótkie dwa filmiki z intrem,napisami,muzyką i.t.p.
Zapis i renderowanie filmu pierwszego ustawiłem na DVD pal (MainConcept mpeg-2 ).
Film drugi ustawiłem na Windows Media Video V11 -zapisał się jako:(wmv). Po zapisaniu na dysk odtwarzały się obydwa na odtwarzaczu VLC. Niestety na stacjonarnym DVD już nie, tzn. film pierwszy (DVD-mpeg-2) był bez dźwięku, ale za to obraz bardzo O.K.
Film drugi (wmv) trzeba było przekonwertować do mpg (nie czytał go stacjonarny DVD) i stacjonarny odtwarzacz w końcu go odczytał z dźwiękiem, lecz jakość video zauważalnie jest gorsza.
Odtwarzacz VLC odczytał też informacje o filmach- pierwszym (DVD-mpeg-2):
AUDIO:
kodek: MPEG Audio layer 1/2/3 (mpga)
częstotliwość próbkowania: 48000 Hz
przepływność: 224 kb/s
VIDEO:
kodek:MPEG-1/2 (mpgv)
rozdzielczość:720x576
liczba klatek/s : 50

Film drugi (wmv) przekonwertowany (stacjonarny go nie czytał) do mpg:
AUDIO:
kodek:MPEG Audio layer 1/2/3 (mpga)
częstotliwość próbkowania:44100 Hz
przepływność:224 kb/s
VIDEO:
kodek:MPEG-1/2 Video (mpgv)
rozdzielczość:352x288
liczba klatek/s: 25
Instrukcja Sony Vegas jest raczej skąpa i pobieżna.Więc teraz to, o co mi konkretnie chodzi.
Jak i gdzie w Sony Vegas 9 ustawić parametry video z filmu pierwszego (tu obraz idealny) i audio z filmu drugiego (tu dźwięk dobry) i zapisać (czy renderować) cały film na dysku? To by było najlepsze (ja tak pomyślałem) rozwiązanie wizualnie jak i dźwiękowo.Jak można oddzielić w filmiku dźwięk od obrazu i jak je zapisać?
Czy da się podłożyć samą muzykę osobno?
Może jeszcze inaczej.
Jak ustawić renderowanie i zapis na możliwie najlepsze parametry filmu DVD by odczytywał je stacjonarny odtwarzacz?
Znalazłem podobne posty lecz nie wszystkie opcje tam opisywane są w moim Vegasie i nie można ich ani znaleźć ani ustawić tak jak mówią opisy.
Ponadto moje filmy czyta odtwarzacz VLC na kompie i w Vegasie także (wszystkie ścieżki audio są widoczne i odtwarzane prawidłowo).
Nie czyta audio z pierwszego filmu(DVD-mpeg-2) tylko stacjonarny DVD.
Jak to zmienić?
Sorry za przydługi temat!
Odpowiedz
Primo, doczytać mimo wszystko helpa od Architecta i Vegasa, nie tylko ulotkę "Quick Start" ale normlany manual. Szczególnie jakie formaty są zgodne.
Secundo, zapraszam tu: http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...itect.html

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz