problem z umieszczeniem logo
mam ten problem od dawna nie tylko jeśli chodzi o obrazki ale również o sceny nakładane lub dzielenie ekranu. gdzie w ustawieniach projektu zmienić abym mógł spokojnie pracować na całej szerokości rzeczywistego filmu a nie tylko w środkowym kwadracie? foto poniżej

[Obrazek: 20h7zu9.jpg]
Odpowiedz
Pracujesz na kwadracie, bo masz kwadrat...
Zrób z tego prostokąt o współczynniku takim, jak film, i będzie po kłopocie (chwyć za bok ;) - tylko wyłącz blokadę współczynnika...
Odpowiedz
Może szybciej/lepiej będzie przy użyciu track motion zamiast video event pan/crop ?
Odpowiedz
Może i szybciej, ale jakościowo może byc gorzej...
Ja bym zrobił w Pan/Cropie.
- zmiana presetu (u samej góry) na odpowiadający współczynniku projektu (przypuszczam, że 16:9);
- blokada współczynnika (Lock Aspect Ratio);
- zmiana wielkości oraz pozycji...

nie neguję Twojego rozwiązania vm-rexor :) ale tylko rozwijam swoją wcześniejszą myśl (wcześniej pisałem bez vegasa, dlatego tak ogólnikowo).

W zasadzie każda metoda jest dobra, byle osiągnąć cel.
Odpowiedz
A ja proponuję starą metodę, używaną z powodzeniem przez wszystkie telewizje do dziś, czyli przygotować po prostu obrazek z logo we właściwym miejscu, o wymiarach zgodnych z rozdzielczością filmu i przezroczystym tłem albo maską i nie p... się w pan/cropy czy inny motiony...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Guli, widzę że projekt masz w rozdzielczości 1280x720, 16:9. To wybierz z górnego paska rozwijanego menu Event Pan/Crop taki sam preset do 16:9 i Ci perfekcyjnie wskoczy, wypełni jak trzeba.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości