SVP10 - Miganie obrazu podczas przejść, co robić ?
Witam, mam problem z renderowaniem filmu, a dokładniej po wyrenderowaniu filmu chciałem go obejrzeć i zauważyłem że podczas przejść zaczyna mrugać na czarno, podobnie jest przy tym jak ustawiłem 4 klipy na ekranie ( żeby porównać przyspieszenie aut ) Robiłem film ze 4 miesiące szlag mnie trafia... Ogólnie tam gdzie nie ma przejść jest idealnie, świetne full hd bez ścinki. Mogę dać 1 sekundowy film podczas przejścia żebyście mogli zobaczyć jak to wygląda. Czytałem coś o zmienieniu "wątków renderujących na 1" ale nie wiem o co w tym chodzi.

Bardzo proszę o pomoc, dodam że w preview nie mruga.
Odpowiedz
jak na moje oko to typowy objaw niedopasowania ustawień projektu do plików wejściowych :) Poustawiałeś wszystko jak trzeba? wklej info o plikach wejściowych ustawieniach projektu i opcjach renderowania
Odpowiedz
(06-01-2012, 15:25)Padro Productions napisał(a):  jak na moje oko to typowy objaw niedopasowania ustawień projektu do plików wejściowych :) Poustawiałeś wszystko jak trzeba? wklej info o plikach wejściowych ustawieniach projektu i opcjach renderowania

No jest taka możliwośc, a jak ustawie w renderowaniu "use project settsings" będzie ok ?
Odpowiedz
(06-01-2012, 16:39)drivver napisał(a):  jak ustawie w renderowaniu "use project settsings" będzie ok ?

O ile projekt jest dobrze ustawiony :)
Odpowiedz
Ustawienie projektu ma znaczenie, ale nie zawsze jest mozliwosc urzycia najnoweszego pluginu czy efektu do danego projektu. Napewno jest na to rozwiazanie, klopotliwe, ale efekt taki sam jak w projekcie.
Najpierw renderujemy film (w loopie) z wszystkimi efektami ktore nie generuja problemu. Importujemy i zastepujemy fragment wyrenderowanego filmu z efektami. Teraz renderujemy fragment + efekt ktory sprawial problemy. Na 99% ze wyrenderuje sie poprawnie. Za kazdym razem sprawdzic nalezy poprawnosc wyrenderowanego efektu, zdaza sie ze wystepuja klatki pojedyncze ktore jakims tam soposobem zle sie wyrenderowaly. Po poprawnym renderze podmienic sciezki i renderowac calosc.
Odpowiedz
Rozumiem, ale co do UP było by to za dużo roboty, tam co chwile są przejścia, muzyka jest dopasowana do 0,2s, w ogóle mija to się z celem... Nie było by tego efektu, który świetny nie jest i nie chce żeby był gorszy.

UP2. Nie wiem czy mam dobrze ustawiony, Wiem że Full HD, Mp4, 29,97 fps, tam gdzie jest opcja Main, coś tam i Best mam ustawione Best, Muzyka w AAC 48k bit/s czy jakoś tak. Czy ma to znaczenie w przejściach ? Myślę że było by to bez sensu, gdyż nie ma tam raczej nic od przejść. Mogę kombinować bo film się renderuje tylko 2h. Możecie dać jakieś propozycje według których będę ustawiać projekt. Oczywiście Full HD i minimum 25 fps, z dobrą jakością obrazu.

edit. Nie mam żadnych dodatków ( pluginów ) czysty SVP 10 używałem jego przejść, może być powodem brak Qick Time? Dodam że na każdym przejściu się tak dzieje nawet takim co trwa 0,5s to mruga na czarno. Zastosowane mam głównie nasunięcie 2 filmów na siebie.
Odpowiedz
1. Quick Time jest wymagany, do prawidłowego działania - albo chociaż QuickTimeAlternative.
2. Klatkaż jest o tyle istotny (zarówno w ustawieniach projektu, jak i renderingu), że jesli ustawiasz wartość niezgodną z faktyczną w wideo źródłowym, to później mogą występować właśnie różne problemy (to jeszcze zależy od użytego kodeka, bo nie w każdym zapisane są pełne klatki). Dlatego proponuję nie ustawiać "minimum 25..." tylko tyle, ile masz w filmach źródłowych, co można sprawdzić choćby w Vegasie klikając prawym przyciskiem myszy -> properties...
Odpowiedz
Ogólnie mają dokładnie 30fps (renderowane w GTA IV) , ale niektóre spowalniałem a niektóre przyspieszałem więc mają różną ilość fps, ustawione mam w SV 29,97fps w projekcie i w renderingu. Robiąc film u znajomego na SVP11 nie miałem takiego problemu. Wstawiłem wideo, przerobiłem, dałem byle jaki rendering w Full HD i było ok, nic nie musiałem zmieniać i film siedzi na YT. Tylko że tam było 100x mniej roboty.

edit. Dał bym projekt ale klipy zajmują z 25GB
Odpowiedz
Jak zwykle pytający dał połowę informacji o swoim problemie. Norma.
Przyjrzyj się dokładnie swoim kodekom. Zwykle taka kaszana się robi, jak Vegas ma problem z pełnym dogadaniem się z kodekiem (zwykle wina po stronie kodeka ale nie zawsze).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedzi, problemem była tylko i wyłącznie wina złej konfiguracji. Nauczyłem się trochę programu i ogólnie git, ale chciałbym załatwić następną sprawę. Po renderowaniu film wygląda dobrze, nie zadowalająco ale... Ujdzie, tylko że w momentach gdzie pojawia się większy ruch nie da się oglądać bo obraz robi się rozmazany. Tworzy się tak zwany blur na stop klatce wygląda to tak:

http://w616.wrzuta.pl/obraz/powieksz/4x05YRwFcxW

Wiecie co może być nie tak?
Odpowiedz