Karny - film dokumentalny
Witam!
Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu dokumentalnego:

Produkcja EMPIRIAFILM.
Odpowiedz
Świetne zdjęcia i piękne plany
Odpowiedz
Mógłbyś mi powiedzieć o czy jest ten film? Jest pewien pan, który według mnie chciał kiedyś zostać piłkarzem ale nie wyszło. O to chodzi?
Odpowiedz
Film gienialny, az sie poplakalem.
Odpowiedz
To, co pierwsze rzuca się w oczy to napisy początkowe. Zwłaszcza przejście z ujęcia za napis i potem z powrotem na ujęcie. Mogłeś dźwięk z video pociągnąć jeszcze trochę na napis i wyciszyć, żeby się tak po prostu nie urywał podczas krzyków. Sam napis też jakiś bez polotu i finezji, ale może właśnie o prostotę chodziło :) Nie wiem, czy nałożyłeś winietę, czy po prostu brzegi obrazu są zaciemnione, ale minie to w każdym razie denerwowało, nie pasuje to do dokumentu. 2:36 straciłeś ostrość z gościa, wyostrzyło się tło, a on był zamazany. Czego mi zabrakło: za mało wypowiedzi tego pana, o którym był cały film (swoją drogą można by pod tą jedną wypowiedź podłożyć napisy. To co on mówi zrozumiałem dopiero za trzecim razem :)) Jeżeli pomysłem było stworzenie dokumentu, to brakuje jakiegokolwiek wyjaśnienia co oglądamy, jak kolega wyżej już wspomniał ;) Na plus na pewno ujęcia, które są bardzo dobre. Montaż też OK, parę przejść podczas meczu nie do końca mi się podobało, ale reszta jak najbardziej w porządku, korekta barw również bez zastrzeżeń :) Całość ogląda się na prawdę przyjemnie, wrażenia jak najbardziej na plus.
Odpowiedz
dobrze zrobiony , wzruszający dokument (powinno być więcej takich reality tv w telewizji)....
ale co ma wspólnego z sony vegas ????
no chyba że tytuł w filmie był zrobiony w SV
Odpowiedz
A nie pomyślałeś o tym, że postprodukcja była robiona na Sony Vegasie?
Odpowiedz
pomyślałem...tylko że.... nic nie widać... żadnej ingerencji.....nawet przejścia między scenami są jakieś "zwykłe".... bardziejsię to nadaje na festiwal filmów dokumentalnychniżna forum poświęcone programowi przeznaczonemu (i owszem do postprodukcji) do efektów specjalnych itp....
dobra... jestem nowicjuszem , który w bardzo krótkim czasie zakochał się w SV... i czegoś mi tu brakuje...
but it`s my personal opinion...
Odpowiedz
Sony Vegas nie jest programem przeznaczonym do tworzenia efektów specjalnych. To program typowo do montażu. Poza tym to film dokumentalny a nie science-fiction, po drugie ten dział jest przeznaczony do filmów stworzonych w SV. Oceniać można także fabułę, przesłanie, kadry, korekcję kolorów...
Odpowiedz
@Jediwojt - proponuję "poterminować" trochę, a jak nie masz nic do powiedzenia mądrego (a w zasadzie gadasz bzdury...) to lepiej pomilczeć. Vegas programem do efektów?
Wydaje mi się, że gdybyś obejrzał Foresta Gumpa z tego punktu widzenia, to odsądziłbyś go od czci wiary jeśli chodzi o efekty, a akurat tutaj nie jest wcale gorszy od "Gwiezdnych wojen". Ba, śmiem twierdzić, że ma o niebo lepsze efekty i więcej efektów niż pierwsze trzy filmy (tzn. 4,5,6).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz