CHropStreet Art festival 2012

https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Kolejna rzecz, której szczerze nie cierpię, ale realizacja świetna. Bardzo mi się podobało.
Kurcze, zdecydowanie bardziej od grafiti fascynuje mnie język tych ludzi.
Mam kumpla ze Śląska, który potrafi tak nawijać płynnie i przestawiać się z gwary na literacki i vice versa. Pomijam, już równie płynnie potrafi przejść na niemiecki i to w paru dialektach!

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Rybie oko i wszystko jasne.
Odpowiedz
Szkoda, że będąc w miejscu (3:12 na filmie) nie ująłeś budynku po lewej:
http://desmond.imageshack.us/Himg804/sca...es=landing
bo oba graffiti przebijają całą resztę. Tak czy inaczej fajnie się ogląda.

efix. Jakich 'tych' ludzi? Co my jesteśmy z jakiegoś innego świata? :D Hanys to też Polak i według mnie tak samo powinien umieć mówić po polsku jak i po "naszymu"
Odpowiedz
(05-29-2012, 12:07)pecker napisał(a):  Co my jesteśmy z jakiegoś innego świata? :D
a nie? :)
Całe piękno polega na tym, że ludzie są różni, a nie tacy sami - monotonni.
Ja akurat od dzieciństwa często bywam na Śląsku, i lubię, jak ludzie się zapominają i zaczynają klachać po swojemu ;) a ja prawie nic z tego nie rozumiem...
Odpowiedz
Cytat:efix. Jakich 'tych' ludzi? Co my jesteśmy z jakiegoś innego świata?

No skoro zareagowałeś to pewnie tak :)
Nie, nic złego nie miałem na myśli - tych w sensie tych pokazanych na filmie, bohaterów dokumentu. Gwara generalnie zanika. W Poznaniu kiedyś była bardzo popularna, mnóstwo ludzi do dziś używa wyrażeń gwarowych, pojedynczych wyrazów ale na co dzień nikt już nie "nie godo po naszymu". Na filmie widać, że to jest żywy język, nie nauczony "bo modnie mówić gwarą".
I oczywiście mowa cały czas o gwarze śląskiej, nie graficiarzach jako takich. Do nich akurat mój stosunek jest jednoznaczny :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Podobają mi się te filmy od Bentee bardzo. Montaż jest bardzo fajny, ma styl. Jest to naprawdę dobrze zrobione i pomysłowo. Pamiętam poprzedni Wasz film, to Twoje opus magnum.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nie no, oczywiście, że nie odebrałem tego strasznie negatywnie. Skojarzyło mi się to trochę z emigrantami, którzy po latach za granicą mówią "u was w Polsce". Póki Śląsk nie ma autonomii (niestety), to nie jesteśmy jacyś obcy.

Głównie odnosiłem się do braku grafiti żużlowca w ujęciach.
Odpowiedz