Background music v Vegas pro
Czy do Vegas istnieje podobny wynalazek jak Smart Sound w Pinnacle Studio? Używałem tego wcześniej i było to genialne rozwiązanie - już po zmontowaniu filmu wybierałem klimat i nastrój muzyki jaką chcę podłożyć, a program robił reszte: dopasowywał długość utworu muzycznego do sceny. Poza tym było tam bardzo dużo muzyki do wykorzystania, a każdy utwór można było modyfikować przy pomocy wielu intuicyjnych narzędzi (nastrój, tempo, instrumenty itp.).
Vegas jest znacznie mądrzejszy od Pinnacla, ale nie potrafię znaleźć w nim ekwiwalentnej funkcji do generowania podkładu muzycznego - czy tego nie ma w tym programie? Jest to tylko jeden z powodów dla którego chętnie bym wrócił do Pinnacla, ale tamten niestety nie obsługuje 3D ;-(
Odpowiedz
Cinescore. Ale już nie ma w handlu. Ale generalnie skoro masz Pinnacle, to w czym problem dorobić tam muzykę?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A jak dorobić tę muzykę - czy projekt zrobiony w Vegas da się otworzyć w Pinnaclu? I do tego projekt w 3D?
Odpowiedz
Nie, inaczej. Nie do końca wiem co dokładnie chcesz zrobić, ale ogólnie zwykle robi się tak: robisz sobie film. Bez muzyki. Montujesz w Vegasie co tam chcesz. Potem, jak już masz gotowy film, renderujesz go w Vegasie - może być w kiepskie jakości i niższe rozdzielczości, ba, nawet bez audio.
Tak wyrenderowany film wciągasz czy to do Pinnacle, czy np. do ACIDa (to nie jest taki generator jak Cinescore czy Smart Sound) lub jakiegokolwiek innego softu do takich celów i generujesz muzykę, dopasowując ją do obrazu.
Jak masz gotową, robisz render/export jako plik np. wav - samej muzyki i to już wciągasz do Vegasa. Dopasowujesz głośność itp. i dopiero wtedy całość renderujesz już dobrej jakości, czy to DVD czy co tam chcesz.
O jednym musisz pamiętać - jeżeli projekt w Vegasie masz 25fps - to w Pinnacle musisz miec taki sam (fpsy i częstotliwość, rozdzielczość obrazu nie jest istota w tym wypadku).

Odpowiedz
Dzięki - rzeczywiście proste, ale wymaga dużo zachodu i kombinowania. Poszukam raczej tego Cinescore - czy to był plugin do Vegasa, czy oddzielny program? Będzie współgrał z Vegas pro 11? A poza tym, to czy w nim jest już muzyka do wykorzystania, czy to jest tylko samo narzędzie, a muzykę muszę sobie znaleźć oddzielnie?
Odpowiedz
(05-27-2012, 19:04)Rudi napisał(a):  Dzięki - rzeczywiście proste, ale wymaga dużo zachodu i kombinowania. Poszukam raczej tego Cinescore - czy to był plugin do Vegasa, czy oddzielny program? Będzie współgrał z Vegas pro 11? A poza tym, to czy w nim jest już muzyka do wykorzystania, czy to jest tylko samo narzędzie, a muzykę muszę sobie znaleźć oddzielnie?

Sorry stary, ale pieprzysz. Za dużo zachodu? Mówisz, że mniej zachodu będzie ze znalezieniem pirata (plus sampli...)? Aż z daleka śmierdzi leniem.
Zresztą - nie bardzo wiem w czym problem. Pamiętam Smart sound z Premiere, był jako dodatek i standalone. Bez różnicy jak robiłeś, pierwsze, co podawałeś to długość utworu. Więc skoro wiesz, jaki długi będzie ten utwór to po prostu wygeneruje sobie taki w pinaclu i wczytaj do Vegasa. Naprawdę nie rozumiem w czym problem.
To jest i tak generator a nie program do kompozycji, więc nawet obrazu nie musisz widzieć.

Odpowiedz
Mam Pinnacle, ale z racji, że go nie używam, nawet nie wiedziałem, że jest tam taka nawet fajna funkcja. Wpierw zobaczyłem jak to działa w jakimś poradniku (do wersji 15), ja natomiast mam 14-tkę i zupełnie inaczej cały plugin wygląda.

Jednak o co mi się rozchodzi. Gość mając 15-tkę mógł dopasować podkład to wszystkich przejść w projekcie. Przy sposobie jaki zaproponował efix, Pinnacle będzie widział jeden gotowy plik, więc dostosuje się tylko do początku i końca.
Odpowiedz
Dla mnie oznacza to tylko tyle, że facetowi zwyczajnie się nie chce, szuka automatu, który mu to zrobi za naciśnięciem guzika nie wysilając się ani ciut ciut. Po najmniejszej linii oporu.
Więc - sorry. Pytanie brzmiało jak brzmiało. Nawet jak istotne są zmiany na przejściach (na szybki montażu byłoby to ciekawe...) to można to zrobić nawet na kolorowych paskach.. Zawsze jest jaka rada. Gość jest leserem po prostu.

Odpowiedz
Mam się teraz wstydzić, że szukam automatu? Zresztą już znalazłem - nowy Corel Videostudio X5. Robi wszystko to co Pinnacle ale obsługuje również 3D. Do tego świetnie zoptymalizowany na procesory wielordzeniowe. Polecam również innym "leserom". Montaż filmu i renderowanie to chwila! Ale w przeciwieństwie do efixa, ja szanuję inne od mojej filozofie życiowe i nie przeszkadza mi, że być może ktoś woli się narobić, żeby osiągnąć taki sam efekt. Niektórzy tak właśnie pojmują profesjonalizm ;-)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Odpowiedziałem na Twoje pytanie. Dokładnie a nawet bardzo dokładnie. Nie wgłębiałeś się w niuanse, stwierdziłeś tylko, że to TYYYYYLE PRACY.
I jasne, zawsze znajdzie się jakiś inny soft który robi coś szybciej lepiej itd. ale np. ja nie mam tego Corela, za to mam np. ACIDa i nie czuje powodu by wydawać 70 dolców (+VAT) na kolejny program.
I oczywistym jest, że gdyby jakaś praca tego naprawdę wymagała, ze względu właśnie na szybkość i wygodę, to może bym kupił. Więc daruj sobie wywody o profesjonaliźmie... Ściągnij sobie z Rapida tego Corela, bądź szczęśliwy i żyj długo.

Odpowiedz