Tekst pod animacją
Witam
Potrzebna mi pomoc, toteż zarejestrowałem się na tym forum z nadzieja, że ktoś mi pomoże ; )
Sprawa wygląda następująco, chce żeby animacja pokrywała mi tekst/inna animację lub screena. Cały dzień dzisiaj siedzę i myśle jak to zrobić.
Próbowałem przez Compositing Mode( wszystkie możliwe opcje), pure green screen i nawet przez nadanie tła tekstowi i zrobienia mu maski pod kolor animacji. Wszystko zawiodło ; (
Efekt powinien być taki(jedna animacja nakłada sie na drugą):

#!

Jakieś propozycje?
Odpowiedz
Wyższa warstwa musi mieć maskę lub kanał alfa (czy de facto też maskę). Może rzuć jakiegoś screen co chcesz zrobić, co na co nałożyć. Tekstowi nie musisz nawadac kolory i potem kluczowac tło bo z natury już ma przezroczyste tło...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
http://img710.imageshack.us/img710/1386/beztytuuyjw.png

Jak widać napis jest przed animacją, ja chce żeby był pod.
Odpowiedz
Czyli tak jak mówiłem - warstwa z ogniem w tym wypadku musisz mieć wyżej - nad tekstem. Ogień musi posiadać maskę (w uproszczeniu przezroczyste tło).

Odpowiedz
W przypadku dania maski na górny obrazek w dolnym odgrywa się animacja z górnego.

http://img850.imageshack.us/img850/553/beztytuupng2.png

Ja natomiast chce efekt taki
----- czarne tło
----- napis
----- płomienie

Czyli napis znajduje się tak jakby w środku animacji z płomieniem a nie na odwrót.
Odpowiedz
Wtyczka "Mask Generator" na ogień.
Odpowiedz
prościzna zrobienie tego trwało 1 minutkę
Odpowiedz
Maska jest pojęciem względnym - co jest a co nie jest przezroczyste, można zawsze zrobić negatyw maski. Ale po prostu nie rozumiesz chyba jak to działa...

Odpowiedz
(05-27-2012, 13:08)efix napisał(a):  Maska jest pojęciem względnym - co jest a co nie jest przezroczyste, można zawsze zrobić negatyw maski. Ale po prostu nie rozumiesz chyba jak to działa...

może nie zrobiłem tego jak należy ale powód jest taki ze padły mi kolory w monitorze i nie widzę dokładnie wszystkich kolorów czeka mnie wymiana monitora
Odpowiedz
Wyszło fajnie, uwaga była do kolegi downiel123. Tak przy okazji - w tym wypadku mógłbyś mieć nawet czarno biały monitor, nie interesuje Cię w przypadku maski przecież jak te kolory wyglądają na ekranie, tylko ich wartość RGB :)
I albo robi się "dziura", albo nie! No nie? :)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości