Efekt świetlików na filmie
Dobry wieczór!
Ostatnimi czasy postanowiłem zrobić ciekawy efekt- świetliki na filmie.
Dokładnie to chodzi o coś w rodzaju powolnego deszczu w kolorze fluorescencyjnej zieleni. Cały ,,deszcz'', czyli świetliki miały by spadać w dół.
Czy taki efekt jest możliwy? Chciałbym tu skorzystać także z programu do tworzenia gifów. Czy może sony Vegas 11 Pro HD ma taką opcję ?
Wiem, że strasznie mało powiedziałem, ale i tak pewnie nie powiedziałbym czegoś konkretnego, a więc czekam na pytania i pomoc :)

Pozdrawiam!
Odpowiedz
Hmm... sprwdź w googlach frazę "Particle Rain Digital Juice" (to takie żółte krople) zobacz podglądowe video na ich stronie i powiedz czy chodzi Ci o coś podobnego. Ogólnie nie wiem czy da radę coś takiego zrobić w samym vegasie bo to bardziej animacja niż montaż. Ale po co tu gif?
Odpowiedz
W "gołym" Vegasie nie masz jakichkolwiek particli, więc musiałbyś się posiłkować wtyczkami zewnętrznymi. Ogólnie do takich zabawa to raczej After Effects, dedykowane zabawki typu Particle Illusion, czy jakiś soft 3D - choćby Blender.
Z gifem nie wiem o co Ci chodzi. Chcesz zrobić animowanego gifa przy pomocy Vegasa? Nie da się wprost. Ale można bardzo prosto z wykorzystanie Vegasa i chociażby VirtualDuba czy jakiegokolwiek innego softu z opcją eksportu animowanego gifa. Opisywałem to na forum w tym miesiącu, poszukaj.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości