jak otrzymać efekt zadymionego tekstu?
Witam, jestem nowym użytkownikiem zarówno forum jak i SV :) ( złapałem go dzisiaj po promocyjnej cenie ) .Tak więc zapoznaje się dopiero z programem, tworze mój pierwszy film. Moje pytanie brzmi następująco:

Jak otrzymać efekt "zadymionego tekstu" i zadymionych obrazków jakie są w tym filmiku na początku ( sponsory + tytuł utworu )

z góry dzięki :)
Odpowiedz
Strasznie brzydko wyszło im to "zadymienie".
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Moim zdaniem napisy po prostu są na ścieżce poniżej a nad napisami jest dodana animacja dymu a wszystko poddane kluczowaniu.
Odpowiedz
Nawet nie kluczowaniu, poszukaj na sieci jakiegoś sampla z dymem na czarnym tle (albo zrób...) napis i pobaw się trybami mieszania ścieżek.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
mam juz sampla z dymem (chyba nawet tego samego który jest użyty na filmiku) jednak gdy jakoś ogarnę ścieżki to tło zamiast być przezroczyste jest czarne i napis zamiast być klarowny jest czarny z przewijającym się białym dymem, po ustawieniu przezroczystości tekstu nie widać nic - ani dymu ani tekstu, nie wiem jak mam to zrobić
Odpowiedz
Tekstu nie ruszaj, użyj opcji chroma key i wykluczuj czarny kolor na tracku z dymem.
Odpowiedz
Albo ustaw tryb mieszania warstw na Screen lub Dodge.
Odpowiedz
Event z dymem na osi czasu --> PPM--> Properties--> Media--> Alpha Channel (Premultiplied), kolor musi być czarny, ale tak chyba jest domyślnie w każdej wersji. Nie wiem, w jakim formacie jest plik i czy kanał alpha w ogóle jest tam zastosowany, ale spróbuj tego i napisz czy pomogło (większość plików tego typu z jakimi się spotkałem miało kanał alpha)
Odpowiedz