Problem z mp4 (pilne!)
Czytałam już 2 wątki na temat problemów z formatem mp4. Ja zainstalowałam QuickTime i nadal mam z tym problemy... Czy muszę konwertować film czy jakaś paczka kodeków wystarczy? Moglibyście powiedzieć jaka? Nie znam się za bardzo na tych całych kodekach. Mam SVP 9.0 Ps: Bardzo pilne, bo robię filmik na projekt do szkoły :/
"Nui adevarat. Si eu pot sa iubesc si osa iubesc... din nou..."
Odpowiedz
szybko szybko... ale zapomniałaś napisać o jaki kodek chodzi?
To, że MP4, to wiem, ale to jest kontener...
Druga sprawa - Quick Time i tak musisz mieć zainstalowany - wymagania Vegasa.

Jak już ochłoniesz, to sprawdź, jakim kodekiem jest zakodowane wideo w pliku MP4 który posiadasz.
Ps. napiszę po raz chyba setny: piszemy WSZYSTKIE POTRZEBNE DANE (kodek, parametry filmu, wersja vegasa - build, wersja systemu operacyjnego).
Odpowiedz
Cytat:Jak już ochłoniesz, to sprawdź, jakim kodekiem jest zakodowane wideo w pliku MP4 który posiadasz.
Dobrze byłoby wiedzieć jak... Pewnie jest to proste tylko ja jestem ciemna. Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że wiem jaki jest typ pliku, lecz nie wiem jak sprawdzić jakim kodekiem jest zakodowane wideo... Przepraszam, pojęcia zielonego o tym nie mam, nigdy wcześniej nie obrabiałam filmików :/ A, typ pliku: MPEG-4 Movie (pewnie nie o to chodziło... :c)

Ps: Jestem nowa. Nigdy wcześniej nie obrabiałam filmu. Mam prawo nie wiedzieć. Przepraszam.
Odpowiedz
Ok. Skoro tak, to lecimy po kolei.
Ściągnij MediaInfo - jeśli masz zainstalowane kodeki K-Lite, to masz zainstalowane MediaInfo.

Tam odczytasz wszystkie parametry pliku wideo. Skopiuj i wklej tu na forum. To bedziemy radzić dalej. :)
Odpowiedz
Nie wiem co skopiować, tzn co jest najważniejsze, więc kopiuję wszytko, wybacz :)

Ogólne
Pełna ścieżka : C:\M4H01091.MP4
Format : MPEG-4
Profil formatu : Sony PSP
ID kodeka : MSNV
Rozmiar pliku : 64,7 MB
Czas trwania : 1 min.
Całkowita przepływność bitów : 8.958 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2012-05-23 14:16:11
Znakowana data : UTC 2012-05-23 14:17:12

Wideo
ID : 1
Format : MPEG-4 Visual
Profil formatu : Advanced Coding Efficiency@L4
Ustawienia formatu, BVOP : Tak
Ustawienia formatu, QPel : Nie
Ustawienia formatu, GMC : Brak punktów podziału
Ustawienia formatu, matryca : Default (H.263)
ID kodeka : 20
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 9.000 Kb/s
Przwpływność maksymalna : 14,0 Mb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 29,970 kl/s
ColorSpace : YUV
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.326
Rozmiar strumienia : 64,2 MB (99%)

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Profil formatu : LC
ID kodeka : 40
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 64,0 Kb/s
Kanały : 1 kanał
Rozmieszczenie kanałów : Front: C
Częstotliwość próbkowania : 24,0 KHz
Rozmiar strumienia : 473 KB (1%)
Odpowiedz
Mogę Cię prosić o mały kawałeczek takiego wideo? (jakiś sampel...). Bo właśnie już ten problem na forum był (z kodekiem H.263), i jedynym sensownym rozwiązaniem było przekonwertowanie do jakiegoś innego kodeka (choćby MPEG2).
Napisz jeszcze, jaki masz system (ilu bitowy), oraz którą wersję Vegasa (build).
Odpowiedz
Kurcze... Nie mam jak tego sampla zrobić, no bo na SVP nie wejdzie i na movie makera też... :/ A inaczej wycinać nie umiem. To może powiedz jaki dobry program przekonwertuje mi ten filmik? System mam 32 bitowy, a co do SVP to sprawa wygląda tak: wersja 9.0, build 563
Odpowiedz
Spróbuj jeszcze może ściągnąć najnowszego Vegasa (wersja 11), oraz najnowszego QuickTime'a.
A jeśli nie, to przekonwertuj... np. Freemake Video Converter - jest darmowy
a sampel to musiałby być nieruszany - prosto z kamery/rejestratora.
Jeśli masz urządzenie, którym nagrywałaś, to wystarczy nagrać kilka sekund i taki mały pliczek wysłać gdzieś na serwer...
Odpowiedz
Zmieniłam format na MPEG2 no i okej, ale... Jest obraz, tylko tak trochę dziwnie odtwarza, zacina tak jakby, a dźwięku nie ma. Nie mam już sił i mam ochotę się poddać.... Masz jeszcze jakiś pomysł? ;c Za dotychczasową pomoc jestem Ci już bardzo wdzięczna :)

Hmm... Mam tą kamerę, ale to nie moja i nie mam pojęcia jak się tam takie sample nagrywa :/ W ogóle to nie wiem jak się z kamery sample nagrywa :c
Odpowiedz
sampel - czyli krótki urywek. Jeśli masz tą kamerę, to włącz nagrywanie, a później (np. po sekundzie) wyłącz. Wrzuć ten plik na jakiś serwer (bez przerabiania). Podaj link :)

Spróbuj jeszcze raz przekonwertować, ale w opcjach wybierz dokładnie takie same parametry (rozdzielczość, ilość klatek na sekundę, przeplot, współczynnik kształtu) jak w wejściowym pliku (to, co dałaś na screenie powyżej).
W opcjach dźwięku możesz wybrać MP2 lub MP3 (spróbuj jedno i drugie).

A co do konwertowania... to popróbuj inne formaty. Może najlepszym wyjściem będzie WMV (ja na nich nie pracuję i nie mam doświadczenia, ale są tacy, co sobie chwalą).
Możesz również AVI z jakimś kodekiem (tylko właśnie zależy jaki kodek masz zainstalowany w systemie... jeśli XviD - jest darmowy - można pobrać z oficjalnej strony xvid.org a dokładnie tu: http://www.xvid.org/Downloads.15.0.html

A jeśli masz w miarę mocny komputer, to możesz przekodować do MP4 h.264
Jeszcze jedna sprawa. Sprawdź, czy masz dobrze ustawiony projekt, czyli zgodnie z parametrami pliku wideo...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości