Sterowniki do drukarki HP i skanowanie.
Witam, mam problem. Otóż mam drukarkę HP C4280, jej sterowniki działały tylko na Win XP,a na 7 pobrałem je z internetu, jednak w obsłudze na tym sterowniku nie mam możliwości skanowania, co jest mi potrzebne, proszę o pomoc.
Odpowiedz
sterowniki do skanera - ze strony HP.
Odpowiedz
Skaner nie jest obsługiwany przez sterowniki przeznaczone dla Windows 7. Proste.
Odpowiedz
W ten sposób właśnie odpadła mi kamerka Logitecha (4 letnia ale zupelnie wystarczajaca) i skaner Plextora. Po prostu nie i ch... Masz kupić nowe. Czasem można próbować ze sterami od Visty, od zbliżonego modelu ale alternatywne. Ale ogólnie mała szansa, jak sie producent uprze.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jeśli jest to drukarka z funkcją wifi możesz spróbować skanu przez przeglądarkę łącząc się pod jej adres ip (nie znalazłem na szybko na necie informacji o istnieniu tego systemu w tej drukarce, mam podobną i wifi jest)
Odpowiedz
Na stronie HP są sterowniki pod Windows 7 (zarówno 32bity jak i 64bity).
Wystarczy ściągnąć, odłączyć drukarke, zainstalować sterowniki, podpiąć -> powinno ruszyć bez problemu.
Odpowiedz
Uwaga w windowsie 7 ze sterownikami do drukarek i skanerow trzeba uwazac. Win 7 nie wiem dlaczego ale jakos "nie lubi" roznych sterow. Podam wam przyklad jaki mialem niedawno a efekt, drukarka musiala zostac podpieta do drugiego starego kompa z winxp. Drukarka Epson 1100. Sterowniki niedostepne na stronie producenta, jedynie info ze win7 zainstaluje swoje. Oczywiscie zgadza sie, zainstalowal swoje, jednak po odpaleniu drukarki, druki wychodzily z bledami, a to brakowalo koloru, a to niedodrukowalo strony.Wszystko wskazywalo ze cos nie tak z drukarka. Reintsalacja - to pomylka!!! Po reinstalce, okazalo sie ze drukarka wogole nie chciala dzialac. Po podpieciu do XP kilkanascie funkcji wiecej ktorych nie bylo pod Win7 z istotna fukncja nablyszczania wydruku!!!. Skaner to samo, po jakis dziwnych kombinacja udalo sie zainstalowac stery z XP ktore dzialaly!!! Ale nie przyjmowalo numeru seryjnego! Tak ze niestety pozostaje miec w domu 2 kompy jeden stary i do niego podpiete wszystkie urzadzenia, a drugi do pracy.
Odpowiedz
Ok, poradziłem już sobie. Pobrałem sobie programik "IrfanViev" który podpina się do drukary i skanuje, także zastąpi mi on sterownik, dziękuję wszystkim za pomoc ;)
Odpowiedz
IrfanView zastępuje sterownik? Pierwsze słyszę... A moze CI się po..ło sterownik z firmową aplikacją do skanowania? Może po prostu masz TWAIN i skaner dostępny jest w tym momencie w każdej aplikacji zgodnej z TWAIN?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości