VegasPro 11 (64bit) nie uruchamia się
Witam,

Po zainstalowaniu program Vegas Pro 11 (trial wersji 64bit) nie uruchamia się i wyskakuje okno błędu "Raport o problemie. Program Vegas Pro przestał działać. Co ciekawe jeśli poczeka się kilkanaście sekund program uruchamia się normalnie, z tym ,że zamyka się zaraz po wysłaniu raportu z okna błędów. Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego programu ani go nie instalowałem.

Wykonałem następujące rzeczy:
-komputer został przeskanowany SpyBot Search&destroy, malwarebytes anti malware oraz KIS 2012
-przeinstalowałem .net framework 4.0 (w wersji polskiej)
-zmieniłem domyślną kartę graficzną z którą uruchamiany jest program (ze zintegrowanej na Nvidię)
-zaktualizowałem Windows 7
-w oknie "włącz lub wyłącz funkcje systemu windows" w zaznaczyłem wszystkie funkcje z Microsoft .NET Framework 3.5.1
-odinstalowałem program>wyczyściłem CCleanerem>ściągnąłem program z innej lokalizacji (link podawany przez to forum)>zainstalowałem na nowo, tym razem jako administrator

Mój sprzęt:

CPU i7-2630QM
GPU zintegrowana (intel graphics 3000) + geforce 540M
RAM 6GB
Windows 7 64bit HomePremium

Treść błędu:

Problem Description
Application Name: Vegas Pro
Application Version: Version 11.0 (Build 683) 64-bit
Problem: Unmanaged Exception (0xc0000005)
Fault Module: C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 11.0\x86\FileIOSurrogate.exe
Fault Address: 0x000000006659AA99
Fault Offset: 0x000000006659AA99

Fault Process Details
Process Path: C:\Program Files\Sony\Vegas Pro 11.0\x86\FileIOSurrogate.exe
Process Version: Version 11.0 (Build 683)
Process Description: File I/O surrogate (not visible)
Process Image Date: 2012-04-27 (Fri Apr 27) 14:42:22
Odpowiedz
Coz, na laptopach wiele dziwnych rzeczy sie dzieje, ale tutaj masz pewne rozwiazanie ktore moze pomoc https://www.custcenter.com/app/answers/d...1Zaw%3D%3D
Odpowiedz
W katalogi vegasa masz plik PRSConfig.exe. Ustaw go na "compatible" i zobacz czy to coś dało.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Uninstall ani opcja "compatible" w PRSConfig.exe nic nie dały. Za to przy ustawieniu "Disabled" program uruchamia się normalnie.
Odpowiedz
Czyli coś go boli na poziomie systemu. Sprawdź, czy masz pouaktualniane sterowniki, do płyty głównej, do grafiki etc.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz