przejścia transitions audio
Witam
Czy jest taka funkcja w vegasie, że w miejscu gdzie nakładają się na siebie dwa kawałki audio, moża wybrać z kolekcji automatyczny format przejść ( nie tylko automatic crossfades) na takiej samej zasadzie jak w przypadku nakładających się na siebie dwóch klipów video, gdzie jest gama przejść do wyboru z zakładki transitions? Sam obecnie takie przejścia robię na zasadzie cięcia końcówki utworu i zwolnienie jego tempa i podobnie na drugim kawałku przycinam początek i też go zwlniam, a nastepnie wyrównuję tempo. Czy jest inna możliwość, czy są do wyboru audio transitions?
Odpowiedz
A o jakie audio transitions Ci chodzi? jeśli nie crossfades, to jakie łączenie Ci jest potrzebne (przy okazji - jak to sobie wyobrażasz dla audio: 3D Fly In/Out albo Page Loop, Barn Door?)
(05-21-2012, 17:18)M.L. napisał(a):  czy są do wyboru audio transitions?

Tak są.
Odpowiedz
Dlatego zapytałem się, czy jest coś takiego jak automatyczne przejścia audio? A wyobrażam sobie to tak jak robię to teraz ręcznie i jak robią to DJ w swoich remixach. Zwiększasz zmniejszasz basy, przyspieszasz zwalniasz tempo dorzuczas flangers i jedno z przejść gotowe. Kwestia wyobrazni i możliwości. Z Twojej odpowiedzi rozumiem, że nie ma takiej biblioteki...
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie. Bo to, co chcesz osiągnąć, to mix, a nie przejście.
A to, co robią DJ to kręcenie różnymi parametrami filtrów, oraz (ewentualnie) zmianą szybkości odtwarzania.
To wszystko możesz dokonać stosując różne pluginy (różne filtry, efekty... VST lub DX), ale konieczna jest znajomość co do czego służy, lub chociaż smykałka do "dłubania" i odkrywania różnych rzeczy...

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to również możnaby zapytać, czy jest takie przejście, że gdy pierwszy event audio kończy się na akordzie A-dur, a drugi zaczyna od F-dur, i czy jest automatyczne przejście, które stworzy modulację harmoniczną* wraz z kadencją wielką doskonałą* oczywiście wg zasad harmonii funkcyjnej* (najlepiej tej z książki J.Targosza)...

* dla wyjaśnienia:

- modulacja harmoniczna (nie chodzi o pojęcie fizyczne, ale o muzyczne) - cyt: "Modulacją nazywamy taki proces harmoniczny, w którym na początku słyszymy jeden akord jako tonikę, a na końcu funkcję toniki przejmuje inny akord. Modulacja jest więc zmianą akordu funkcjonującego jako tonika, a zatem zmianą akordu, który stanowi centrum odniesienia pozostałych akordów."

- kadencja wielka doskonała - następstwo: Tonika -> Subdominanta -> Dominanta -> Tonika (jako rozwiązanie).

- harmonia - cyt: " zgodność dźwięków, kształtów". Harmonia funkcyjna "...jest nauką, która zajmuje się w pierwszym rzędzie dwoma zagadnieniami: problemem współbrzmienia (zagadnieniem pionowej organizacji dźwięków w akordach o pożądanym walorze brzmieniowym), oraz problemem następstwa akordów po sobie, zatem przebiegiem poziomym..."
Odpowiedz
M.L. jest początkujący, nie wie że kończyłeś szkołę muzyczną. Pewnie oczekiwał prostej odpowiedzi ;D
Odpowiedz
Tak jak kolega powyżej napisał bawię się vegasem zupełnie amatorsko i szukam różnych możliwości, a moją pasją jest zupełnie co innego. Dzięki za wyczerpujący wykład muzyczny, a poniżej właśnie link do mojej pasji do której vegas jest tylko niewielkim dodatkiem, ale oczywiście chciałbym aby moja produkcja była coraz lepsza stąd moja wizyta tutaj. Także dzięki za obszerną odpowiedź i wszystko jasne.
Odpowiedz
Dlatego prostą odpowiedź dostał na początku (tak są - różne rodzaje crossfadeów - bo trudno o coś więcej w przypadku łączenia ścieżek audio).

Postawiłem później pytanie, aby się dowiedzieć, czego by się spodziewał (pod rozumieniem "audio transitions"). Teraz już wiemy, że chodziło o mix ścieżek... Takie rzeczy najlepiej w programach do remixowania... są takie typowe do robienia remixów (celowo piszę REmix a nie mix, bo chodzi mi o to, co robią DJ'e).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości