Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym różni się magia od iluzji? - trailer
Trailer filmu dokumentalnego gdzie pokażemy ciekawe odpowiedzi ludzi którym zadaliśmy jedno proste pytanie i próba odpowiedzenia samego iluzjonisty - Dawid Świstek.

Odpowiedz
Hmmm.. jakoś jestem sceptycznie nastawiony... zwiastun mnie nie przekonał. Forma jest dziwna. Co ma kaczka do iluzji? Ujęcia jakoś nie pasują mi do tematu tego dokumentu. Napisy skopane. Mogłeś wybrać czcionkę z polskimi znakami. Poza tym zmienna jest czcionka co razi oczy. Niektóre wyrazy są nieczytelne. Efekty napisów "20 osób" i "1 iluzjonista" są również skopane. Poza tym pytanie zawarte w zwiastunie ma się nijak do prezentowanych ujęć. Co jest napisane na tej kartce nalepionej na drzwiach? Czy jest ona znacząca dla całego filmu? Tak samo jak słup porośnięty bluszczem i kaczka? Zwiastun zupełnie nie podpowiedział mi o czym będzie film a już na pewno mnie nie zachęcił. Jestem jednak ciekaw całego filmu, gdyż chcę zobaczyć jak wykonałeś całość.
Odpowiedz
Czyli udało mi się osiągnąć to co chciałem osiągnąć - pokazałem coś nie pokazując nic ;) w gwoli wyjaśnienia biegnę donieść, że kaczka również została zapytana i inne zwierzątka też - ale to raczej dla śmiechu. Co do drzewa i kartki - cóż zdradzać nie będę więc poczekaj a zobaczysz ;) A co do różnych napisów - myślałem nad tym i powiem szczerze, że faktycznie przyznaję się, że można byłoby to zrobić lepiej... Ale zrobiłem to w jedną noc i już miałem dość trochę tego - a czas gonił bo musiałem go zrobić jak najszybciej. Wstawiłem właśnie w celu krytyki (tutaj) i w celu wytknięciu błędów bo - ja się ciągle uczę :)

Dzięki wielkie i czekam na resztę.
Odpowiedz
Przyznam, ze dopiero teraz zaciekawiłeś mnie tą kaczką, kartką i słupem z bluszczem skoro coś wnoszą do filmu. (prócz kaczki, która jak powiedziałeś miała być dla śmiechu - w dokumencie?). Poza tym troszkę dziwi mnie (już nie raz czytałem takie tłumaczenia na tym forum) że czas gonił/musiałem to zrobić jak najszybciej/już pod koniec mi się nie chciało. Uważam, że jeśli za coś się zabieram to wystarczająco wcześnie i staram się wykonać pracę dobrze a jeżeli widzę, że czasu mi nie starcza to nie podejmuje się zadania. A jeśli sam zauważyłeś, że można było coś poprawić, mogłeś to poprawić, tyle że nie miałeś czasu. A zapytam z ciekawości... Dlaczego nie miałeś czasu? Ten zwiastun musiał pojawić się dzisiaj? Miał premierę w TV czy innym medium? Jeżeli wyłącznie na YT to myślę ten dzień mógłbyś poczekać. Każdy się uczy :)
Odpowiedz
Mnie się to nie podoba - zwyczajnie jest brzydkie, słabe technicznie, "korekcja" kolorystyczna wydumana. Nie rozwaliły mnie też napisy. Jedno mi się podobało - to kręcące się ujęcie z kartami na końcu, to myło fajne jak kulminacja teasera (bo to raczej teaser niż trailer).
I niestety tak jak mówił przedmówca - ch... mnie strzela, jak słyszę, że ktoś "się spieszył" bo coś tam.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ok, gonił mnie czas z pewnych osobistych powodów dlatego musiałem skończyć dzisiaj i wrzucić. Teraz wiem co poprawić no i z chęcią zrobiłbym go jeszcze raz ale... Z drugiej strony nie miało to nikogo powalić - ktoś mnie prosił więc zrobiłem - ja sam osobiście po prostu wrzuciłbym ten dokument i tyle. Co do kolorów - kto co lubi mi i koledze z którym robiłem dokument się podoba.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości