Różne klatkarze w jednym projekcie - konfiguracja
Witam. Od paru dni borykam się z następującym problemem: mam w projekcie zarówno pliki o klatkarzu 25 fps, 29,17 fps, 29,70 fps jak i 30 fps (wszystkie progresywne), a jako że zdecydowana większość materiału jest w 29,70 fps, planuję wyrenderować całość w tym właśnie klatkarzu. I tu rodzi się pytanie: jak ustawić parametry programu aby pozostałe klipy nie "oberwały" z okazji konwersji z PAL na NTSC (obawiam się głównie "duchów" w klipach z 25 fps, choć niepokoją mnie również te 29,17 i 30 fps)? Czy dobrze kombinuję myśląc, że w pierwszej kolejności powinienem włączyć w Video Event Disable Resample? Jakie inne kroki mogę jeszcze wykonać aby zminimalizować skutki konwersji?
Odpowiedz
Zanim zaczniesz cokolwiek robic, przekonwertuj wszystkie filmy na jeden format, jak najbardziej zblizony do wyjsciowego. Te 29,17, 29,70 i 30 wydaje mi sie ze nawet jak wstawisz do jednego projektu nie powinno byc problemu zadnego i zadnych efektow ubocznych. Te filmy z 25kl/sek przekonwertuj do 29,70. Z reszta nie powinno byc juz problemu. Pozniej projekt ustawiasz NTSC. Jezeli bedziesz to robic na "europejski" rynek :) to PAL zalecany. Wtedy wszystko robisz na 25kl i projekt ustawiasz na PAL.
Odpowiedz
Co do "Disable Resample" - to bardzo dobrze myślisz.
Ta opcja pozwoli upuścić nadmierne klatki, ewentualnie zdublować tę, która wypełni lukę między innymi... bez rozmazywania.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz