Efekt
Czy idzie jakoś zrobić taki efekt jak jest w filmach, że osoba otwiera drzwi a zza drzwi wyjawia się mocny blask światła?
Odpowiedz
Wymaskuj drzwi a następnie użyj efektu Light Rays, Glow lub czegoś w tym stylu.
Odpowiedz
A najlepiej po prostu postaw za drzwiamy halogen 1000 W i ew. podrasuj w postprodukcji...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mógłby ktoś zrobić poradnik? Bardzo był bym wdzięczny.
A żadnego halogenu nie postawie bo nie mam i nie mam dobrego sprzętu do nagrywania więc na razie przerabiam filmiki z gier ;D
Odpowiedz

Gdzieś te filmiki pewnie będziesz wrzucał, więc przedstawiam ci bardzo przydatną do tego (i słuchaj nie tylko!) stronkę - http://www.youtube.com. Możesz tam wrzucać swoje filmiki, a nawet oglądać filmiki innych! (widziałeś jaka opcja?!). W każdym razie wystarczy w wyszukiwarkę na owej stronie wpisać "Sony Vegas Masking" i już masz od cholery gotowych poradników. Chyba nie za bardzo skomplikowane :)
Odpowiedz
Maskowanie czy jakoś to ja umiem tylko coś mi nie wychodzi z tym światłem za drzwiami
Odpowiedz
To mógłby ktoś zrobić jakiś filmik jak to zrobić dokładnie? Bym był bardzo wdzięczny
Odpowiedz
Jeśli nie masz problemu z maskowaniem to rozmyj maskę (nie wiem dokładnie jak się to robi - nigdy nie było mi potrzebne, ale na pewno na forum czy Youtube znajdziesz odpowiedź) podłóż białą, żółtą czy jakiego koloru światła potrzebujesz i masz po problemie.
Odpowiedz
Użyj halogena, wtedy gdy DODATKOWO użyjesz rozmycia (GLOW) lub jakichś "flar" (LENS FLARE) wyjdzie znacznie lepszy efekt. Ogólnie lepsze jakościowo efekty do tego posada Adobe After Effects, nie mówiąc już o pluginach do niego.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Chodzi Ci o coś w tym stylu? Tak machnąłem na szybko.

To jest oczywiście niedopieszczone, ale ogólnie robienie tego typu efektów na drodze czysto cyfrowej jest wg mnie bez sensu. W tym wypadku, jakby za drzwiami była jakaś porządna żarówka, to przede wszystkim byłoby widać wpływ światła na otoczenie. Miałbym oświetloną twarz a plecy ciemniejsze, kolor światła zmieniłby kolorystykę pomieszczenia. Owszem, można to wszystko zasymulować na drodze cyfrowej bawiąc się maskami i trybami mieszania, ale to nie wyjdzie niemal nigdy tak fajnie, jak połączenie technik.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości