Problem z renderingiem.
Witam serdecznie!
Tak, tak wiem, że było już kilka tematów z tym problemem...
No cóż ... ale jednak nie potrafię sobie z tym poradzić...

Procek, Ram i Sys:
Intel Core 2Duo E4500 (2x 2.20)
4GB 800Mhz
Vista HP 32bit (`-.-)

Ustawienie projektu:
[Obrazek: b39747e7.png]

Ustawienie renderu:
[Obrazek: b4c6798c.png]

A więc tak...
Próbowałem renderować w formacie .avi bez kompresji, co nie pomogło.
Próbowałem renderować w formacie .avi, z kompresją XVid' lecz Vegas crashował przy tym kodeku ... - albo legalnie bez błędu wychodził do pulpitu, albo wyskakiwał błąd, że Sony Vegas przestał działać.
Próbowałem zmieniać projekt (tworzyć nowy), co nie pomogło.
Próbowałem reinstalować kodeki (aktualnie posiadam K-Lite Codec Pack 8.8.0 Full), co nic nie pomogło.
Próbowałem wyłączać aero (zmieniać kompozycję), co nic nie pomogło.

Co do pliczków video, to są one nagrane w 30FPS i są w kodeku [/b].avi[/b].
Co do pliczków muzyki, to są to zwykłe .mp3.
Co do pliczku zdjęcia, to jest to niestety .jpeg
Odpowiedz
Vegas 32-bit?
Dlaczego ludzie ciągle instalują K-Lite bo ciągle twierdzą że mieć 200 kodeków jest lepiej niż mieć porządek i 3, które są potrzebne?! Myślę, że postępowanie odwrotne do instalowania K-Lite pomoże - mam na myśli instalację potrzebnych kodeków ze stron producentów.
Odpowiedz
Tak jest ... Vegas 32Bit'owy.

Zapomniałbym dodać ... nie działo się to od początku, jak zainstalowałem Vegasa, tylko od pewnego czasu ...

Co do paczki kodeków, to "Przezorny zawsze ubezpieczony" :>, czyli lepiej mieć więcej, niż potem szukać i płakać, że nie ma się takiego, i takiego kodeka :D.
Odpowiedz
Nie, lepiej w razie potrzeby poszukać brakującego kodeka niż zasrywać sobie komputer bibliotekami niewiadomego pochodzenia a rejestr wpisami nad którymi nie panujemy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(05-17-2012, 13:38)`Wex d-_-b napisał(a):  Co do pliczków video, to są one nagrane w 30FPS i są w kodeku avi.

AVI to nie kodek, tylko kontener.
Odpowiedz
(05-17-2012, 14:03)efix napisał(a):  Nie, lepiej w razie potrzeby poszukać brakującego kodeka niż zasrywać sobie komputer bibliotekami niewiadomego pochodzenia a rejestr wpisami nad którymi nie panujemy.

Jest w tym trochę prawdy ^^

(05-17-2012, 14:11)Pinto napisał(a):  
(05-17-2012, 13:38)`Wex d-_-b napisał(a):  Co do pliczków video, to są one nagrane w 30FPS i są w kodeku avi.

AVI to nie kodek, tylko kontener.

Ok.

Dobra, ale ja nadal czekam na coś konkretnego :P.
Odpowiedz
A sprobuj wyrenderowac do innego formatu, takiego ktory bedzie korzystac z kodekow wewnetrznych programu np do mpeg2 a pozniej gotowca do innego formatu.
Odpowiedz
Żadnych zmian.

Render nadal stoi, 0% ...
Odpowiedz
Ok. Zamknij wszystko i zrestartuj kompa.Pozniej odpal SV zaznacz dowolny fragment, najlepiej tam gdzie nie ma zadnych efektow samo wideo i wyrenderuj do mpeg'a, czy to cos pomoze.
Odpowiedz
Niestety, ale bez efektu...
Odpowiedz