Renderowanie DVD- jakie ustawienia
Jakie dać ustawienia do renderowania w DVD?? Przy standardowych ustawieniach 60 min filmu zajmuje mi 4GB.
Odpowiedz
A w czym problem?
Odpowiedz
Bo tak jest, że 1 płyta DVD 4.7Gb zmieści mniej więcej godzinę materiału jesli ten jest najwyższej jakości. Zmniejsz bitrate do 6500. Ewentualnie można skorzystać z narzędzia "fit to disc" ale dłuższego niż 1,5 godziny materiału na płytę jednowarstwową lepiej nie wrzucać.
Odpowiedz
(05-13-2012, 23:41)remian napisał(a):  Jakie dać ustawienia do renderowania w DVD?? Przy standardowych ustawieniach 60 min filmu zajmuje mi 4GB.

Użyj płyty dwuwarstwowej. Zmieści się na niej więcej materiału w wysokiej jakości.
Odpowiedz
a jak odtwarzacze radza sobie z z dwuwarstwowymi plytami? Czy przy wypalaniu na DVD to w vegasie renderujecie juz do MPEG czy do jakiegos innego formatu??
Odpowiedz
Jakie odtwarzacze? - zgodne z standardem DVD-DL (sprawdź w instrukcji...).
Większość oryginalnych płyt są właśnie DL (możesz sprawdzić w komputerze, ile zajmuje miejsca).

Które odtwarzacze to obsługują? Prawdopodobnie 99.9% wszystkich odtwarzaczy na rynku.

Vegasem renderujesz tak samo - do MPEG2.
Odpowiedz
No i zrobiłem 60 min filmu do MPEG-2, całkiem łądnie wyszło, ale po potraktowaniu tego DVD Architectem wszystko szlag trafil. Tragiczny obraz, mimo bitrate 8.
Odpowiedz
Jeżeli poprawnie wszystko zrobiłeś to DVD Architect nic już nie zepsuje - nie będzie ponownie renderował.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(05-14-2012, 16:10)remian napisał(a):  a jak odtwarzacze radza sobie z z dwuwarstwowymi plytami? Czy przy wypalaniu na DVD to w vegasie renderujecie juz do MPEG czy do jakiegos innego formatu??

Osobiście nie spotkałem się z odtwarzaczem, który nie potrafiłby odtworzyć płyty dwuwarstwowej, ani nie słyszałem o takim odtwarzaczu, który by nie potrafił odtworzyć płyty dwuwarstwowej.

Owszem, zdarzają się starsze nagrywarki, które nie potrafią nagrać DL. Jednak nawet one odtwarzają DL.

Przy prostym nagrywaniu w ogóle nie korzystam z DVD Architecta, tylko palę płytkę prosto z Vegasa: Tools -> Burn disc -> DVD i nie trzeba się zanadto wtedy babrać ustawieniami.
Odpowiedz
(05-15-2012, 9:47)efix napisał(a):  Jeżeli poprawnie wszystko zrobiłeś to DVD Architect nic już nie zepsuje - nie będzie ponownie renderował.

film mpeg-32 chodzi dobrze i na windows media player i jak oglądam go na telewizorze, ale po zrobieniu menu w DVD Architect jest kiepsko, jakieś paski migoczące się pojawiają itp.
Odpowiedz