Problem po renderowaniu. Klatkowanie filmu, ściny.
Dobrze, może pierw napisze jakimi opcjami to renderowałem:
Audio
Include Audio
Mode : CBR
Format : Windows Media Audio 10 Professional
Attributes : 256kbps, 96 kHz, 2 Channel 24 bit (A/V) CBR
Video
Mode : CBR
Format : Windows Media Video 9
Image Size : Frame Rate na 30,000, Seconds Per Keyframe na 3 i Pixel Aspect Ratio na 1,000
Bit Rate: Internet/Lan - 3 M
Indes Summary: pozostawiłem puste
W sekcji Project Video Rendering Quality: Best

Potem włączyłem filmik i klapa, bo strasznie mi "klatkuje", ścina, chociaż początkowo świeżo po nagraniu we frapsie wszystko zajebiście grało.
Odpowiedz
U mnie pomogło wyłączenie wspomagania GPU
Odpowiedz
Czy jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć, dlaczego jak renderuje z filmików wejściowych .avi (640x480) albo .mov to wszytko płynnie chodzi , a jak próbuję z filmików .mts to gotowy filmik mi klatkuje (tylko na szybszych ujęciach)?

Filmiki wejściowe:
.mts (1920 x 1080)
Frame Rate 25 klatek

Film wyjściowy:
.avi (różne size'y - i tak zawsze klatkuje)
kodek: Xvid (720 HD Home)
progresive scan

Oczywiście jak próbuję w innym formacie (mpg, mov, mp4 - zawsze klatkuje tak samo, a dochodzą jeszcze inne wady)
Komputer mam raczej dobry i szybki, więc tu problemu nie powinno być.
Czy pliki .mts są jakieś specyficzne, że nie mogę osiągnąć płynności jak w oryginalnych filmikach?
Odpowiedz
Doczytaj regulamin. Zadając pytanie podaj szczegóły, "komputer mam dosyć szybki" nie jest taką informacją.
Minimum - procesor, pamięć, dysk, karta grafiki, system operacyjny itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(08-07-2012, 14:19)efix napisał(a):  Doczytaj regulamin. Zadając pytanie podaj szczegóły, "komputer mam dosyć szybki" nie jest taką informacją.
Minimum - procesor, pamięć, dysk, karta grafiki, system operacyjny itd.

Procesor: Intel Core i3-2330M
Pamięć RAM: 4GB
Dysk twardy: 320GB
System operacyjny: Windows7
Karta graficzna: Pamięć: 1 GB, nVidia GeForce GT 520MX
Odpowiedz
Brzmi jak specyfikacja laptopa. Jesteś pewien, czy dysk Ci tego nie dławi? Próbować ten sam render na innym komputerze, bo ja wiem - z pendriva? Tnie zawsze w tym samym miejscu czy losowo? Generalnie MTSy są bardzo ciężkie, ale i3 to powinien spokojnie uciągnąć, oczywiście zależy co tam napakowałeś po drodze. No ale Ty piszesz, że komputer ewidentnie nie może uciągnąć odtwarzania plików wynikowych.
Więc albo masz jak to mówią "syf w komputerze", czyli komputer ie do końca przygotowany do pracy z wideo, albo coś ewidentnie źle ustawiasz przy renderze.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz