media offline
Dziwny problem, odpalam projekt jak zwykle zaznaczam aby zignorował jeden plik, bo go nie może znaleźć.
http://img534.imageshack.us/img534/7987/bledzikson2.png
Spoglądam na timeline a tu w ogóle pliku źródłowego nie może znaleźć, wtf?
http://img715.imageshack.us/img715/7178/blod33.png
Nie zmieniałem miejsca ani nic nie ruszałem przy pliku źródłowym.
Odpowiedz
Pierwszy screen pokazuje zaznaczoną opcję szukania, a nie ignorowania. To po pierwsze.
A druga sprawa - jeśli faktycznie dałeś "ignore", to czemu się dziwisz, że na timeline nie ma tego klipu - przecież zignorowałeś?

Dlaczego ignorujesz zawsze... ("jak zwykle")? Przecież to bez sensu? Skoro nie ma tego pliku, albo nie chcesz go używać, to go po prostu wywal z projektu, aby zwolnić miejsce... Tak to sobie burdel robisz, a później (możliwe że przez przypadek) usuwasz jeszcze inne klipy...

Uwież mi - lepiej się pracuje, jak się zachowuje porządek.
Odpowiedz
Sprawdziłeś w ogóle czy ten plik jest tam gdzie powinien być, czy tylko sobie gdybasz?
Odpowiedz
Cytat:Pierwszy screen pokazuje zaznaczoną opcję szukania, a nie ignorowania. To po pierwsze.
Macie mnie za idiotę? XD, zaznaczyłem przed ostatnią opcję.
Cytat:Dlaczego ignorujesz zawsze... ("jak zwykle")? Przecież to bez sensu? Skoro nie ma tego pliku, albo nie chcesz go używać, to go po prostu wywal z projektu, aby zwolnić miejsce...
Szczerze, to go w ogóle na timeline nie mogłem znaleźć, dlatego.
Odpowiedz
@freshakafeli - wybacz, ale trochę tak, ale nie dlatego, że mamy personalnie coś do Ciebie, ale coraz więcej absurdalnych pytań na forum. Poza tym przeczytaj sobie dokładnie to, jak napisałeś pytanie...

Co do samego Timeline, to niekoniecznie musi się na nim znajdować klip, który jest wciągnięty do projektu.
Jeśli jest tak, jak na drugim screenie, to:
- albo wykasowałeś z dysku klip, który jest "offline" na timeline;
- albo zmieniłeś lokalizację (ale wtedy Vegas sobie wyszuka, po wybraniu tej właśnie opcji);
- albo zmieniłeś nazwę tego klipu wideo - stąd Vegas sobie nie może poradzić z odnalezieniem...

Vegas sam sobie nie kasuje plików źródłowych... Ale czasami dysk płata takie figle - jeśli kończy się jego żywotność...

Moja rada: sprawdź dokładnie nazwę tego pliku offline... a następnie za pomocą wyszukiwarki windowsowskiej, przeszukaj komputer.
Ps. Na przyszłość, pamiętaj, że usunięcie pliku z timeline, nie kasuje go z projektu. W tym celu należy wyczyścić nieużywane klipy w plikach projektu. Jest to o tyle ważne, że tym samym nie zaśmiecasz projektu niepotrzebnymi rzeczami, co przekłada się na szybkość działania programu.
Odpowiedz
Cytat:Co do samego Timeline, to niekoniecznie musi się na nim znajdować klip, który jest wciągnięty do projektu.
Jeśli jest tak, jak na drugim screenie, to:
- albo wykasowałeś z dysku klip, który jest "offline" na timeline;
- albo zmieniłeś lokalizację (ale wtedy Vegas sobie wyszuka, po wybraniu tej właśnie opcji);
- albo zmieniłeś nazwę tego klipu wideo - stąd Vegas sobie nie może poradzić z odnalezieniem..
Bawiłem się tym. Zmieniłem nawet specjalnie miejsce tych wszystkich plików aby dać nowe, Vegas niby wszystko poznajdował(nie wywalało żadnych błędów) ale i tak nadal media offline.
Ogólnie teraz widzę że gdy chcę przerzucić jakiś klip właśnie z tego folderu, to go nie wczytuję, dziwne bo wcześniej normalnie mogłem to zrobić. Czyli wina siedzi w pliku źródłowym.
Pliki z .mts(AVCHD) konwertowałem programem "AVCWare Video Converter Ultimate" na .avi, jednak muszę spróbować czegoś innego.
Odpowiedz