Dziwne skoki, zacięcia, kratkowanie przy ruchach
Witam. Jestem tu nowy i z Sony Vegas 10 tez jestem nowy. Trochę go obczaiłem i to mi wystarczy ale jest problem. Przy video występuje takie jakby zacięca ruchów nawe takie mnóstwo kratek skaczących. Na zdjęciu niżej to widać. Juz ustawiłem taką rozdzielczość i fps jaka jest na filmie po renderowaniu jest to samo. Prosze o pomoc.

[Obrazek: naforumz.jpg]
[Obrazek: naforum2u.jpg]
Odpowiedz
Gdzie pytanie? Bo nie wiem, co odpowiedzieć?
"Obczaj" wrzucanie screenów na forum, bo jakoś Ci nie wyszło a co za tym idzie, nie wiadomo, o co Ci chodzi.
Odpowiedz
eee... to można z kontekstu wyczytać, że nie chce tych kratek i ścinania i że prosze o pomoc. Czy to takie trudne? Chyba nie wymagam gwiazdki z nieba...        
Odpowiedz
(05-12-2012, 19:09)intenso napisał(a):  Witam. Jestem tu nowy i z Sony Vegas 10 tez jestem nowy. Trochę go obczaiłem i to mi wystarczy ale jest problem. Przy video występuje takie jakby zacięca ruchów nawe takie mnóstwo kratek skaczących. Na zdjęciu niżej to widać. Juz ustawiłem taką rozdzielczość i fps jaka jest na filmie po renderowaniu jest to samo. Prosze o pomoc.

[Obrazek: naforumz.jpg]
[Obrazek: naforum2u.jpg]

Jaki masz bitrate wyjściowego materiału?

Odpowiedz

[/quote]

Jaki masz bitrate wyjściowego materiału?

[/quote]

A mozna wiedziec co to i gdzie to sprawdzic?
Odpowiedz
Nie wiedziałem, o jakie kratki Ci chodzi, bo screeny z pierwszym poście nie działają.
I to nie JA mam się domyśleć, co Ty masz źle zrobione (Tobie powinno bardziej zależeć). Tym bardziej, że nawet nie podałeś żadnych parametrów dotyczących filmu, który wrzuciłeś do Vegasa, i który ma problem.
Skąd mamy wiedzieć co jest źle, jak nic nie napisałeś? Prawdopodobnie jest to problem z kodekiem. Ale nawet nie wiemy, jaki jest użyty w Twoich materiałach Video.

Zawsze należy podawać jak najwięcej szczegółów, które mogą pomóc w znalezieniu problemu.
Czyli:
- format plików wideo;
- kodek;
- przepływność (bit rate - a najlepiej w ogóle całość informacji odczytanych przez MediaInfo - do ściągnięcia za darmo z sieci);
- wersja Vegasa (nie tylko numerek, ale również build - jeśli nie, to chociaż 64bit lub 32bity...);
- system operacyjny (32/64bity);
- zainstalowane kodeki - odpowiadające tym użytym w materiale wejściowym (oczywiście dla systemu oraz vegasa 64bitowego należy zainstalować kodeki 64bitowe - najlepiej pełną najnowszą wersję ze strony producenta, a nie paczkę "all in one"...

Większość (jeśli nie wszystkie) te dane są niezbędne, aby znaleźć problem nie błądząc.
Odpowiedz
(05-13-2012, 16:48)mateuszszar napisał(a):  Nie wiedziałem, o jakie kratki Ci chodzi, bo screeny z pierwszym poście nie działają.
I to nie JA mam się domyśleć, co Ty masz źle zrobione (Tobie powinno bardziej zależeć). Tym bardziej, że nawet nie podałeś żadnych parametrów dotyczących filmu, który wrzuciłeś do Vegasa, i który ma problem.
Skąd mamy wiedzieć co jest źle, jak nic nie napisałeś? Prawdopodobnie jest to problem z kodekiem. Ale nawet nie wiemy, jaki jest użyty w Twoich materiałach Video.

Zawsze należy podawać jak najwięcej szczegółów, które mogą pomóc w znalezieniu problemu.
Czyli:
- format plików wideo;
- kodek;
- przepływność (bit rate - a najlepiej w ogóle całość informacji odczytanych przez MediaInfo - do ściągnięcia za darmo z sieci);
- wersja Vegasa (nie tylko numerek, ale również build - jeśli nie, to chociaż 64bit lub 32bity...);
- system operacyjny (32/64bity);
- zainstalowane kodeki - odpowiadające tym użytym w materiale wejściowym (oczywiście dla systemu oraz vegasa 64bitowego należy zainstalować kodeki 64bitowe - najlepiej pełną najnowszą wersję ze strony producenta, a nie paczkę "all in one"...

Większość (jeśli nie wszystkie) te dane są niezbędne, aby znaleźć problem nie błądząc.

a moglbym wiedziec jak sprawdzic jakie kodeki mam? i gdzie sprawdzic jaka wersje mam vegasa? jak wroce do domu to napisze te info
Odpowiedz