Nietypowy rozmiar ramki do video.
Witam serdecznie.
Mam do zrealizowania projekt, w którym zastosowanie mają niestandardowe rozmiary iframe (chodzi o html). Wewnątrz umieszczony ma być filmik i tutaj pojawia się kłopot. Otóż Rozmiar ramki to width="690" height="320" czyli chyba nietypowy jak na player na stronie internetowej (nie znam się na htmlu dobrze). Macie jakąś sugestię jaka dokładnie rozdzielczość i pixelratio powinno być zastosowane w takim przypadku by nie tworzyło potem kaszkietów po bokach? Nie jest to kurczę ani 4:3 ani 16:9 i tak sobie renderuje od jakiegoś czasu testując różne rozdzielczości ale za każdym razem jest albo czarno po bokach albo "prawie dobrze" ale obraz zbyt spłaszczony i pasy czarnego góra dół.

Materiał źródłowy to 4:3.
Docelowo rendering będzie za pomocą XVID i w PALU 25 FPS lub 24 FPS (muszę doczytać jeszcze na ten temat) a małe fragmenty renderuje w WMV ze względu na niewielką wagę pliku do uploadu na www.

Poczytałem tutaj na forum trochę tematów, w których ludzie mają podobny kłopot przy filmikach na youtube ale tam rozmowy dotyczą najczęściej normalniejszych rozdzielczości. Ja nie dość że iframe mam taki a nie inny to jeszcze serwisem docelowym jest BLIP chociaż to akurat chyba nie ma na nic wpływu.

Czy mogę poprosić o popchnięcie mnie w stronę odpowiedniej rozdzielczości i pixel ratio? Ewentualnie jakies sugestie jeśli uważacie że źle będzie korzystać z XVIDA. Z góry bardzo dziękuję i wracam dalej czytać tematy może na coś uda mi się wpaść.

Jesli będzie trzeba to dostarczę wieczorem pozostałe dane projektu bo nie mam na tym komputerze pliku żeby spisać.
Odpowiedz
Wielkosc ramki nie ma tu nic do znaczenia (czesciowo), jak rowniez podstawowy format filmu.
1. Wazny jest player ktory bedzie odczytywal film. Player takze moze miec dowolne wymiary, tylko efekt jaki pozniej uzyskasz bedzie kiepski. Wszystkie ustawienia - to co bedzie dotyczylo strony-video ustawiasz w palyerze. Czyli wielkosc ramki i wielkosc filmu. Tzn player mozesz miec 690x320 tak aby wypelnil iframe, ale ustawienie filmu w playerze dostosuj do wymiarow filmu.
2. Film z danego formatu przygotowujesz pod format jaki obsluguje player. Najczesciej mp4, wmv, avi z odpowiednim kodekiem. Doczytaj w info playera.
Dobrze by bylo abys ustawil projekt filmu tak aby wynikowy film uzyskac w rozmiarze jaki potrzebujesz. Tylko w tym przypadku przerobienie z 4:3 na 16:8 (bo to mniej wiecej taki format masz) stracisz widocznosc prawie polowy obrazu.
Odpowiedz
Bardzo dziękuję za uwagi, przeanalizuję to na spokojnie jutro bo już mam mózg wyłączony.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć jedynie tyle że rozdzielczość filmu po renderingu 640x360 daje nawet dobry efekt. Minimalne paski z prawej i lewej ale myślę że po zmianie wartości odpowiedzialnej za szerokość o kilka/kilkanaście pomoże "jakby co".
Odpowiedz
Jezeli bedziesz mial problemy to podeslij mi komplet tylko strone html + strone w ktorej znajduje sie iframe + skrypt / player i 1 -2 minuty filmu w formie jaka ma sie znalezc na www.
Odpowiedz