Z-suwanie klipów razem.....
Witam..

Powiedzcie mi proszę, czy Vegas posiada taką funkcję... opiszę w skrócie czego poszukuje...

Np. Mam klip na timelinie 20min. wycinam z niego kilkadziesiąt "kawałków" i po takim pocięciu chciałbym je wszystkie z sobą "ZSUNĄĆ RAZEM" pamiętam, że np w premiere była taka funkcja, że klikało się ppm na pole między dwoma częściami klipu i wybierało się delete-cośtam i pliki się zsuwały

Bo męczące jest przez kilkadziesiąt minut ciąć film a później ręcznie zsuwać.... Wiem, że jest możliwośc auto-riple, która w trakcie cięcia może zsuwać je razem ale jest to kłopotliwe..

Wierze, że udało mi się zobrazować mój "problem"

Odpowiedz
(05-10-2012, 20:57)moonio napisał(a):  Wiem, że jest możliwośc auto-riple, która w trakcie cięcia może zsuwać je razem ale jest to kłopotliwe..
Ciekawe dlaczego klopotliwe, jeśli nie używając tej funkcji właśnie narobiłeś sobie kłopotu.
Odpowiedz
Z pomocą Vegasaur - opcja Close Gaps (niestety płatny, ale wersja trial Ci wystarczy, aby posprzątać burdelik...
znalazłem skrypt: http://f1.creativecow.net/349/deleteempt...weenevents
minuta szukania ;)
Odpowiedz
(05-10-2012, 22:39)Pinto napisał(a):  
(05-10-2012, 20:57)moonio napisał(a):  Wiem, że jest możliwośc auto-riple, która w trakcie cięcia może zsuwać je razem ale jest to kłopotliwe..
Ciekawe dlaczego klopotliwe, jeśli nie używając tej funkcji właśnie narobiłeś sobie kłopotu.

Kłopotliwe, z tego względu, że trzeba pilnować co chwilę, jak robię cięcie i chcę precyzyjniej dociągnąć kawałek to wszystko się przesuwa szczególnie że pracuję na rozłączonych klipach audio i video, a gdzieniegdzie potrzebuję aby audio zostało zsynchronizowane.

(05-10-2012, 22:58)mateuszszar napisał(a):  Z pomocą Vegasaur - opcja Close Gaps (niestety płatny, ale wersja trial Ci wystarczy, aby posprzątać burdelik...
znalazłem skrypt: http://f1.creativecow.net/349/deleteempt...weenevents
minuta szukania ;)

Mateusz Dziękuję ślicznie za odpowiedź, skrypt, który znalazłeś niestety zsuwa wszystko w całym projekcie i nie ma możliwości wyselekcjonowania np z shiftem pierwszego i ostatniego z klipów, które chce się zsunąć i klik :)

Zaraz będę szukał i próbował z tym programem o którym piszesz..

Bardzo Ci dziękuję za pomoc
Odpowiedz
Darmowy "Timeline Tools for Sony Vegas Pro" też usuwa przerwy. I nie tylko.
Odpowiedz
Kurde... dziękuję ślicznie.... Człowiek pracuję w Vegasie prawie od 7 lat i nadal jest zaskakiwany, nawet nie wiedziałem, że jest tyle dodatków, pluginów, skryptów itp... Oj chyba będzie trzeba znaleźć czas i wbić się w to forum tak dogłębnie

Dziękuję za Pomoc już sprawdzam Pinto ten darmowy też..

EDIT:

Super! Timeline Tools działa świetnie, jest funkcja której potrzebowałem. Pinto, Dziękuję!
...ile czasu zaoszczędzonego...
Odpowiedz
ludzie troszkę więcej ogłady taktu.pomagacie ludziom którzy za grosz nie mają własnej inwencji samozaparcia chęci samemu poszukania lub dojścia do czegoś samemu,osoba która trafia na nasze forum oczywiście jest początkująca ale to przynajmniej moim zdaniem nie zwalnia ją z obowiązku zapoznania się z podstawami programu sony vegas jest pełno w sieci tutoriali gdzie można zapoznać się przynajmniej z podstawami pracy na programie a osoby nowe niestety idą na łatwiznę i nawet tego dla siebie nie zrobią szczególnie ze to jest w ich własnym interesie ,myślą ze dostaną na forum receptę na ich problem w większości przypadków w prozaicznym problemie który bez problemów mogli by rozwiązać sami znając podstawy programu,ja sam nie chwaląc się nie znam tak dobrze sony vegasa,mimo to doceniam jego vartośc i czesć swoich prac które robie na adobe after efects montuje na sony vegas czesto oglądam tutoriale poswiecone programowi sony vegas ,wiec tym bardziej dziwię się osobom które wchodzą na forum z tak naprawdę można powiedzieć duperelami i głowę zawracają innym nawet nie poświecą trochę czasu żeby cokolwiek z pracy na programie pooglądać w sieci w postaci tutoriali i filmów instruktażowych
Odpowiedz
(05-10-2012, 23:53)marcinb9987 napisał(a):  ludzie troszkę więcej ogłady taktu.pomagacie ludziom którzy za grosz nie mają własnej inwencji samozaparcia chęci samemu poszukania lub dojścia do czegoś samemu,osoba która trafia na nasze forum oczywiście jest początkująca ale to przynajmniej moim zdaniem nie zwalnia ją z obowiązku zapoznania się z podstawami programu sony vegas jest pełno w sieci tutoriali gdzie można zapoznać się przynajmniej z podstawami pracy na programie a osoby nowe niestety idą na łatwiznę i nawet tego dla siebie nie zrobią szczególnie ze to jest w ich własnym interesie ,myślą ze dostaną na forum receptę na ich problem w większości przypadków w prozaicznym problemie który bez problemów mogli by rozwiązać sami znając podstawy programu,ja sam nie chwaląc się nie znam tak dobrze sony vegasa,mimo to doceniam jego vartośc i czesć swoich prac które robie na adobe after efects montuje na sony vegas czesto oglądam tutoriale poswiecone programowi sony vegas ,wiec tym bardziej dziwię się osobom które wchodzą na forum z tak naprawdę można powiedzieć duperelami i głowę zawracają innym nawet nie poświecą trochę czasu żeby cokolwiek z pracy na programie pooglądać w sieci w postaci tutoriali i filmów instruktażowych

Szanowny Marcinie, szczerze mówiąc nie rozumiem Twojego postu i celu w jakom go napisałeś. Zarzucasz mi, że idę na łatwiznę, tylko dlatego, że adałem pytanie na forum ?? Chyba od tego ono jest ?! Po to aby się pytać i wymieniać doświadczeniami. Jak napisałem powyżej na vegasie pracuje od 7lat i znam go naprawdę bardzo dobrze, lecz jak widzisz nie wiedziałem, że jest taka duperelka jak Timline Tools - Człowiek nie jest Alfą i Omegą i ma prawo pytać.. Jak nie chciałeś odpowiadać to po prostu nie trzeba było się udzielać.. Nie wnosisz nic do tematu tylko od razu zarzucasz komuś lenistwo i brak wiedzy, oraz że ktoś ci głowę zawraca duperelami...

Ja osobiście, gdybym siedział na forum tak jak Ty, bo widzę, że jesteś w miarę aktywnym użytkownikiem, byłbym szczęśliwy mogąc komuś pomóc w jakimś noobskim, lecz konkretnym i w miarę dobrze zobrazowanym problemie i nie oczekiwałem recepty tylko prostej odpowiedzi.

Jednakże rozumiem to o czym piszesz bo faktycznie czasami zdarzają się osoby, które pytają o mega prostą rzecz, na którą odp znajdą w pierwszym wyniku w google w dodatku w tragicznie sformułowanym pytaniu.

Mam nadzieję, że moje pytanie oraz odpowiedzi pomogą nie tylko mi...
Dziękuj raz jeszcze
Odpowiedz