Film video - "Wierny kibic"
Cześć. Chciałbym zaprezentować Wam swoje najnowsze video i poznać Waszą opinię na jego temat. Osobiście też mam kilka uwag, ale podzielę się nimi po Waszych komentarzach (aby niczego nie sugerować). Z góry dzięki.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
No więc...
Jak na filmik konkursowy jak najbardziej się nadaje, warto było zgłosić. Temat przewodni konkursu "Jak kibicujesz Polakom". Muszę przyznać, że nie pokazałeś jakoś wyszukanego sposobu kibicowania (flagi, gadżety, popcorn). Tak kibicuje każdy (plus piwo ;D). Także forma klipu troszkę kuleje. Moim zdaniem filmik mógłby być troszkę krótszy, jednak słysząc muzykę (nawet ciekawa) długie ujęcia jakoby same się narzucają. Mimo wszystko bym niektóre skrócił. Nie przekonuje mnie końcówka (wyciemnienie). Mogłeś np pokazać wyraz twarzy kibica, emocje, detal. Jakoś spuentować ostatnie ujęcie.
Co do strony technicznej, jest kilka cięć (nawet pierwsze), które razi w oczy. Inaczej bym skadrował obraz, gdyż ujęcia o których mówię nie różnią się bardzo od siebie co powoduje hmmm może nie lekką dezorientację ale taki niesmak. Efekt "lens flare" również nie przypadł mi do gustu. Mógłbyś go jakoś subtelniej wkomponować. Muzyka jest dobra ale na sam koniec podbiłbym jakimś bębnem cokolwiek aby spuentować. Ogólnie daję 3/5. Jest dobrze ale co nieco bym pozmieniał. Życzę powodzenia.
Odpowiedz
Dzięki. Jak dla mnie to finał jest zbyt krótki, albo tak jak piszesz - coś trzeba byłoby jeszcze pokazać.
Bo tak mamy stopniowe budowanie napięcia, sentymentalizm w ujęciach, podnosimy napięcie i podnosimy a tylko oczekiwane "bum" trwa zbyt krótko.

A malowanie twarzy to chyba coś więcej niż standard, nie? Chciałem by było wolno, sentymentalnie.
Odpowiedz
Kurcze, Bunch, coś ostatnio jakoś tępią Ci się pazury. Reklama TV i teraz to - no zasadniczo ok, ale jakoś tak... soli im brakuje.
W tej produkcji najbardziej mnie irytuje montaż, pierwsze cięcie to już nie jakieś nietrafiony pomysł, tylko ewidentny błąd, nie wolno robić czegoś takiego. Tak samo moment z zegarkiem - to dla mnie nie zamysł artystyczne tylko wtopa montażysty.
Już pomijam, że motyw "wraca koleś do mieszkania" jest tak oklepany, że brakującym elementem do "klasyka młodego filmowca" była tylko scena parzenia herbaty, łącznie z wyciąganie torebki i słodzeniem.
Budowania napięcia tak jakoś nie widzę specjalnie, całość przynudza i generalnie mnie nie przekonuje. Nie ma emocji. Nie ma uczuć. Ot jakas scenka rodzajowa. Ujęcie z podwójnym lustrem jest niezłe, klasyczne bym powiedział, czemu nie wykorzystałeś więcej takich elementów? Przy emocjach duzą role grają oczy, twarz, detal, czasem kontrast (właśnie typu wielki blok i samotna flaga).
Wg mnie można by ten film bez jakiejkolwiek szkody skrócić o 30 sekund. Kulminacji dla mnie tam nie ma wcale.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Filmik całkiem wporzo, po za pierwszym cięciem, jak już wspomniał efix.
Mam tylko pytanie, ujęcia gdzie widać lekki ruch kamery, nagrywane były ze statywu rozumiem, przy pomocy kolegi? (wnioskuje po tym, ze po pojawieniu sie drugiego aktora, ujęcia są juz statyczne)
Odpowiedz
Cześć.

Co do tego pierwszego cięcia...
To wiem, że podręcznikowo mówi się aby nie zestawiać ze sobą planów "skokiem o jeden plan", tylko wstawić jakiś detal, krok czy coś, i potem ciachnąć ujęcie na inne. Ale tego typu montaż też jest widoczny. Serio, naprawdę. Widzi się w filmach, montażach różnych i tak dalej. Także, książkowo - racja co do tego o czym piszecie, ale widząc inne filmy też takie zestawienie w nich występuje.

(w Mrocznym Rycerzu złamano nawet zasadę 180 stopni przy dialogi Gacka z Jokerem, także Licentia Poetica)

Także nie wiem czemu tyle krzyku akurat to to cięcie tam.

Co do pytanie u to kto i jak sterował kamerą to byłem to ja. Przesuwanie statywu z pomocą gumeczki na statywie z głowicą olejową. Velbonem DV-700 - jak dla mnie rewelacja.
Jedynie w ujęciu gdzie bohater łapie się za pierś to "na czuja" ja steruję ostrością. Stoję blisko kamery i "na czuje" przechodzę ostrością z siebie na kolegę, ręki na szczęście nie widać.

Ujęcie z lustrem podoba mi się najbardziej z wszystkich, jest moim zdaniem "filmowe".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości