Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11 Production Suite a krzywa velocity
Witam

Przymierzam się do zakupu Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11 Production Suite (dla kogoś w prezencie). Z tego co doczytałam to jest tam w pakiecie Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11.
Zastanawiam się tylko czy ten program ma dwie rzeczy (tak jak SV PRO 11, którego używam):
- krzywą velocity
- jeden z efektów, a konkretnie efekt typy reverb.
Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to proszę o info.

I druga sprawa, czy program jest wart tego, aby komuś kto dopiero zaczyna swoją filmową przygodę sprezentować go jako prezent.

Jakiekolwiek opinie mile widziane.
Odpowiedz
Krzywej nie ma , reverba może mieć
Odpowiedz
Porównanie wersji masz tutaj: http://www.sonycreativesoftware.com/movi...pe/compare
Co do video envelope - najlepiej ściągnąć trilal i sprawdzić.
Co do Reverb, to nie wiem, czy jest w standardzie, ale HD Platinum obsługuje efekty VST, więc jak coś, doinstaluje sobie jakikolwiek darmowy (lub płatny) reverb.
Odpowiedz
Wielkie dzięki.
Odpowiedz

Narodziło się jeszcze jedno pytanie:

Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 11 jest podobno tylko w wersji 32-bit.
Jeżeli użytkownik posiada Windows 7 64-bit i 4GB pamięci RAM czy to wystarczy i czy nie będzie problemów z tym Vegasem przy renderowaniu?
Odpowiedz
Nie bedzie, a w razie potrzeby ustawiasz compatybilnosc na windos xp sp3 i bedzie smigalo. Mialem wersje testowa do poogladania i chodzilo bez problemu.
Odpowiedz
Ja też mam (m.in.) Vegas Studio 10 i 11 i bez żadnych kombinacji chodzi na Windows 7 64 bit.
Cytat:I druga sprawa, czy program jest wart tego, aby komuś kto dopiero zaczyna swoją filmową przygodę sprezentować go jako prezent.
Ha, no to tu jest mały problem. Wszystko zależy od tego, co robi, lub jak chcesz ukierunkować obdarowane. Uważam, że Production Suite jest wszystkim, czego do szczęścia potrzeba by robić całkiem profesjonalne filmy i DVD.
Także na potrzeby telewizji. Oczywiście użytkownik musi znać choć trochę angielski.
Gorzej, jak będzie chciał robić wideo z wodotryskami - Vegas "w stanie surowym" nie jest specjalnie dobrze wyposażony w efektowne filtry czy efekty - ogólnie bajery. Tutaj o niebo lepiej wypadają Premiere Elements i Pinnacle Studio czy PowerDirector.
Nie mniej proponowałbym małego Vegasa, ponieważ pod względem obsługi jest identyczny z wersją PRO, pod względem podstawowych potrzeb edycyjnych - także. Owszem, pewnych rzeczy fajnych nie ma, wiadomo.
Dla odmiany różnica między Premiere Elements a Premiere Pro jest taka, jak między bułką i kabanosem. Oba smaczne, oba możesz zjeść i się najeść ale smakują i wyglądają zupełnie inaczej :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(05-11-2012, 22:21)anmedia napisał(a):  Nie bedzie, a w razie potrzeby ustawiasz compatybilnosc na windos xp sp3 i bedzie smigalo. Mialem wersje testowa do poogladania i chodzilo bez problemu.

(05-12-2012, 8:00)efix napisał(a):  Ja też mam (m.in.) Vegas Studio 10 i 11 i bez żadnych kombinacji chodzi na Windows 7 64 bit.
Cytat:I druga sprawa, czy program jest wart tego, aby komuś kto dopiero zaczyna swoją filmową przygodę sprezentować go jako prezent.
Ha, no to tu jest mały problem. Wszystko zależy od tego, co robi, lub jak chcesz ukierunkować obdarowane. Uważam, że Production Suite jest wszystkim, czego do szczęścia potrzeba by robić całkiem profesjonalne filmy i DVD.
Także na potrzeby telewizji. Oczywiście użytkownik musi znać choć trochę angielski.
Gorzej, jak będzie chciał robić wideo z wodotryskami - Vegas "w stanie surowym" nie jest specjalnie dobrze wyposażony w efektowne filtry czy efekty - ogólnie bajery. Tutaj o niebo lepiej wypadają Premiere Elements i Pinnacle Studio czy PowerDirector.
Nie mniej proponowałbym małego Vegasa, ponieważ pod względem obsługi jest identyczny z wersją PRO, pod względem podstawowych potrzeb edycyjnych - także. Owszem, pewnych rzeczy fajnych nie ma, wiadomo.
Dla odmiany różnica między Premiere Elements a Premiere Pro jest taka, jak między bułką i kabanosem. Oba smaczne, oba możesz zjeść i się najeść ale smakują i wyglądają zupełnie inaczej :)

Witam

"Pod względem obsługi jest identyczny z wersją PRO, pod względem podstawowych potrzeb edycyjnych - także".

Szczerze mówiąc to właśnie tym się kierowałam przy wyborze programu. W razie ewentualnych problemów zawsze będę mogła pomóc - oczywiście na tyle, na ile będę w stanie. Angielski nie stanowi problemu - przynajmniej na poziomie podstawowym.
Co do innych programów do obróbki video - no cóż nie znam ich. Ale myślę, że w przypadku gdy SV przestanie wystarczać, zawsze można zainwestować inny program.
Jednak na obecnym etapie jest tak jak napisałeś "Production Suite jest wszystkim, czego do szczęścia potrzeba by robić całkiem profesjonalne filmy i DVD."

Dzięki za rady i pozdrawiam

Odpowiedz