problem z renderowanie dziwne efekty - skakanie
Witam, jak w tytule mam problem z filmem po wyrenderowaniu efekt skakania nie jest zamierzony. Raz skacze za chwilę jest OK i tak w koło Poniżej link:

Cały film z wesela po wyrenderowaniu tak wygląda.
Nagrywane FULL HD render do DVD Architect PAL Widescreen video stream.
Próbowałem różnych formatów wyjściowych zawsze to samo. GPU on/off bez różnicy.

SV 11 (683) 64bit
W7profssional 64bit
VGA GF GTX560 2048MB
RAM 16GB
CPU Intel i7 870
Odpowiedz
Czym stabilizowałeś? Vegasowym stabilizatorem?
Odpowiedz
Tak, ale usunąłem ten efekt i nic nie pomogło. Chyba że w jakimś stopniu uszkodzony jest już klip na timline? Zauważylem ze ten sam plik w formie surowej jak dam na podgląd to jest OK, ale jak dam go na timline to z powrotem skacze. Pozatym stabilizowąłem tylko kilka klipów może 6 z 400 tam gdzie nie używałem też tak się dzieje nie tylko na tych gdzie stabilizowąłem
Odpowiedz
Zrób tak.
Kliknij na event video, który skacze (prawym przyciskiem myszy) -> Take -> wybierz ten przed stabilizacją (usuń wszystkie subclipy jakie masz). Spróbuj wyrenderować fragment, czy pomogło.

Jakie jeszcze masz użyte efekty na klipie/tracku/video output?
Napisz jeszcze, czym były kręcone klipy? Jakie są dokładne parametry filmu...
Odpowiedz
Chyba pomogło nie wiem czemu, teraz patrzę a stabilizacja zamiast raz występuje kilka razy, a ja użyłem tylko raz, coś się pokasztaniło. lecę po cąłym filmie i szukam gdzie mogło to wyskoczyć. Może jest jakaś opcja usunięcia hurtem.
Odpowiedz
(05-09-2012, 18:02)gabriel napisał(a):  Może jest jakaś opcja usunięcia hurtem.

Niestety. Ale można usunąć np wszystkie efekty video (wszystkie użyte w projekcie), z pomocą Vegasaur...
Odpowiedz
(05-09-2012, 18:14)mateuszszar napisał(a):  (...)można usunąć np wszystkie efekty video (wszystkie użyte w projekcie), z pomocą Vegasaur...

I też przy pomocy darmowego "Timeline Tools for Sony Vegas".
Odpowiedz
Usunięcie wszystkich za dużo pracy :) lepiej przejrzę każdy klip czy przypadkiem nie ma stabilizacji. Nigdy więcej nie użyję tego efektu. Całe szczęście, że tylko tak, a nie cały projekt od nowa.

Co to za program schodzi na psy. Stabilizacji używać nie wolno, wspomagania GPU nie wolno ciekawe co jeszcze.
Odpowiedz
Krzyczeć nie wolno, bo się obraża ;)
Odpowiedz
Może się komuś przyda. W moim wypadku włączone wspomaganie GPU powodowało dużo błędów, częste zawieszanie się, problemy z pluginami NewFX. Po wyłączeniu GPU większość kłopotów poszła w niepamięć.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości