Z TVPowskiego playera na komputer
Witam, mam takie pytanie czy jest taka możliwość, aby jakoś zgrać materiał ze strony TVP na dysk twardy.
http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/...30/7130288
Niestety nie miałem możliwości nagrać tego prosto z telewizora, jak była emisja. Potrzebne mi jest to tylko i wyłącznie do domowych archiwów. Oczywiście można zadzwonić do TVP i poprosić, może prześlą, ale szukam wpierw jakiś innych sposobów. Ktoś jest w stanie pomóc?
Odpowiedz
Mam go u siebie na dysku :)

Chcesz? Mogę Ci gdzieś wrzucić, ale myślę, że szybciej będzie, jak zrobisz tak jak ja.
Jedyny minus - będzie dokładnie w takiej jakości, jak na stronie:
Audio: Windows Media Audio 48000Hz stereo 95kbps [Raw Audio 0]
Video: WVC1 360x288 25.00fps 780kbps [Raw Video 1]

Odpalasz ten link, który podałeś, w IE. Czekasz na reklamy, później odtwarzasz całość (niestety trzeba odczekać aż całość się zbuforuje - czyli odtworzy).
Następnie wchodzisz w Temporary Internet Files, odświeżasz, i masz plik video w wielkości 121MB - możesz rozmieścić wg wagi - powinien być największy.

Kopiujesz gdzie chcesz.

Ps. Jeśli wcześniej oglądałeś za pomocą IE, możliwe, że już masz zbuforowane do Temporary... musisz sprawdzić.

Ps2. Jak sobie nie poradzisz, mogę gdzieś powiesić na serwerze. Daj znać.
Zapomniałem dodać: plik jest w WMV. Vegas otwiera bez problemu (sprawdziłem).
Musisz sobie poprawnie ustawić Pixel Aspect Ratio, bo jest zwalony.
Wg mnie powinno być 1.333 (HD 1080).
Odpowiedz
Jest prostszy sposób niż ten co podałeś. W Firefoxie instalujesz dodatek/wtyczkę Video Download Helper, odpalasz filmik i pojawia się ikona w górnym lewym rogu przeglądarki w kształcie wirujących kolorowych kulek. Tam znajdziesz przycisk download. Cała filozofia. W ten sposób możesz ściągać praktycznie każdy plik video czy audio z internetu. Szkoda tylko, że nie działa ten zabieg na myspace.
Odpowiedz
(05-09-2012, 14:16)nozownik0 napisał(a):  Szkoda tylko, że nie działa ten zabieg na myspace.

Mam Download Helper i działa.
Odpowiedz
Nie wiem, czy prostszy. Dla mnie nie. Musiałbym instalować dodatkową przeglądarkę... A może nie chcę? Poza tym większość jedna ma na komputerze IE, nawet jak nie używa, stąd moja odpowiedź
Odpowiedz
Dzięki wielkie. Wtyczka do Firefoxa pomogła. Pobrałem z oryginalnymi ustawieniami. Szkoda, że taka mała rozdzielczość i odtwarza się jako 4:3, ale to tylko na pamiątkę mam, może przepuszczę przez Vegasa. Próbowałem przekonwertować od razu w tej wtyczce, ale potem chciał jakiś zewnętrzny konwerter, więc to olałem.

Pozdrawiam.

PS. Sposób mateusza też fajny, nie trzeba instalować dodatkowych wtyczek, ale kto używa Explorera? :D
Odpowiedz
(05-09-2012, 19:41)pecker napisał(a):  ...ale kto używa Explorera? :D

Ja :)
Tylko, że mam oryg.Windows + wszystkie aktualizacje. Nie mam z nim problemów.
Odpowiedz
(05-09-2012, 15:16)Pinto napisał(a):  Mam Download Helper i działa.

Na myspace próbowałem tym sposobem dość dawno, może aktualizacja wprowadziła możliwość pobierania z myspace.

(05-09-2012, 15:20)mateuszszar napisał(a):  Nie wiem, czy prostszy. Dla mnie nie. Musiałbym instalować dodatkową przeglądarkę... A może nie chcę? Poza tym większość jedna ma na komputerze IE, nawet jak nie używa, stąd moja odpowiedź

IE? Strzelam na ślepo, że 90% użytkowników tego forum ma Firefoxa, tak więc uważam, że mój sposób o wiele prostszy, klikasz i masz. Nie muszę czekać aż całość się załaduje a potem szukanie w temporary files...

No ale problem rozwiązany.
Odpowiedz
Też używam IE, więc już dwóch.
Odpowiedz
No to mnie trochę zadziwiacie :) Choć ja z IE zrezygnowałem dość dawno, być może teraz dobrze się z niej korzysta w nowej wersji. A propos przeglądarek, miał ktoś styczność, używa Maxthon?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości