Sony Vegas Pro 11 - nie uruchamia sie
Witam

Na początek: wiem, że są takie tematy na forum, przejrzałam je, zastosowałam się do podanych rozwiązań, ale niestety to nie pomogło.
Dlatego zakładam ten temat ponownie.

Problem polega na tym, że nie mogę odpalić SV.
Mam SV PRO 11 wersja 64 bit od kilku miesięcy. Od kilku dni nie mogę go w ogóle odpalić. Program nie reaguje.
Nie instalowałam w ostatnim czasie żadnych programów. System jest chroniony przez Avasta. Jak do tej pory nie było żadnych problemów. Aktualizacji Avasta też nie było (nie było zalecenia).

Podjęte działania co do prób uruchomienia SV:
- uruchamiałam go jako administrator - nic nie dało
- odinstalowałam i zainstalowałam ponownie - j.w.
- czyściłam po odinstalowaniu system i rejestr CCleanerem - niestety nie pomogło.
Już skończyły mi się pomysły. Proszę o pomoc.

Dla informacji podaję parametry komputera:
- system windows 7 64 bit
- procesor - Intel® Core™ i3-2100 CPU@3.10GHz
- pamięć RAM - 8GB

Mile widziana jakakolwiek pomoc.

Odpowiedz
Przeinstaluj .NET.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak jak napisale efix, a pytanie moje z innej paki. Soft jest legalny? Kiedys widzialem takie klocki szczegolnie po zaktualizowaniu softu. W jednym przypadku pomoglo reczne czyszczenie rejestru, w drugim byly problemy lekarstwem do programu. CCleaner nie usunie Ci wszystkiego z rejestru.
Odpowiedz
(05-08-2012, 8:27)efix napisał(a):  Przeinstaluj .NET.

Przeinstalowałam tego całego NET Frameworka. Trochę musiałam doczytać jak to zrobić, ale wszystko poszło dobrze i jest OK.
Nie mam zielonego pojęcia w czym rzecz i jaki wpływ to coś ma na działanie Sony Vegas-a, ale najważniejsze, że program ruszył i wszystko jest OK.

Jesteś wielki. Dzięki.
(05-08-2012, 14:18)anmedia napisał(a):  Tak jak napisale efix, a pytanie moje z innej paki. Soft jest legalny? Kiedys widzialem takie klocki szczegolnie po zaktualizowaniu softu. W jednym przypadku pomoglo reczne czyszczenie rejestru, w drugim byly problemy lekarstwem do programu. CCleaner nie usunie Ci wszystkiego z rejestru.

Program jak najbardziej legalny. Po przeinstalowaniu NET Framework-a wszystko wróciło do normy.
Odpowiedz
Cytat:Nie mam zielonego pojęcia w czym rzecz i jaki wpływ to coś ma na działanie Sony Vegas
Uproszczę, ale Net Framework to taki hmm zbiór bibliotek, dzięki którym programiści nie muszą pisać wszystkiego "od zera" tylko wywołują jakąś tam funkcję. Oczywiście mógłby korzystać z jakiś innych, ale za każdym razem trzeba by go instalować. W przypadku .NET programista musi tylko powiadomić użytkownika, że aby jego program działał musi mieć zainstalowane to środowisko.
To trochę tak, jakby firma dostarczała Ci połowę programu, zakładając, że drugą ma każdy u siebie (z .NET korzysta mnóstwo softu).
Jeżeli coś się więc porypało coś z .NETem - to Vegasowi brak właśnie tej drugiej połówki i się wali :)

Odpowiedz
(05-08-2012, 22:04)efix napisał(a):  
Cytat:Nie mam zielonego pojęcia w czym rzecz i jaki wpływ to coś ma na działanie Sony Vegas
Uproszczę, ale Net Framework to taki hmm zbiór bibliotek, dzięki którym programiści nie muszą pisać wszystkiego "od zera" tylko wywołują jakąś tam funkcję. Oczywiście mógłby korzystać z jakiś innych, ale za każdym razem trzeba by go instalować. W przypadku .NET programista musi tylko powiadomić użytkownika, że aby jego program działał musi mieć zainstalowane to środowisko.
To trochę tak, jakby firma dostarczała Ci połowę programu, zakładając, że drugą ma każdy u siebie (z .NET korzysta mnóstwo softu).
Jeżeli coś się więc porypało coś z .NETem - to Vegasowi brak właśnie tej drugiej połówki i się wali :)

I to jest to. Konkretna wiedza na konkretny temat. Tego nigdy za wiele. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Odpowiedz
Mam taki sam problem i nic nie pomogło :(

Próbuje odpalić a on śpi nic nawet żadne okno nie pokazuje

SV 11 pro 64bit Win 7 Home edition 64Bit
Co jeszcze można by zaproponować ?
Odpowiedz
(01-10-2013, 14:20)mabu napisał(a):  Mam taki sam problem i nic nie pomogło :(

Próbuje odpalić a on śpi nic nawet żadne okno nie pokazuje

SV 11 pro 64bit Win 7 Home edition 64Bit
Co jeszcze można by zaproponować ?

Edit:

Powiem tak... nie wiem co jest ale nie robiłem formatu zainstalowałem jeszcze raz chyba 5 raz naprzemiennie 32/64bity i patrze a tu program wystartował... DZIAŁA :)
Odpowiedz
Witam, mam podobny problem. Miesiąc temu miałem to samo i musiałem przeinstalować system bo sobie nie poradziłem z tym. Ale nie mogę sobie pozwolić, żeby co miesiąc robić reinstala systemu...

Vegas 12 64 bit, WIN 7 (oryginalny, prowadzę działalność)
Vegas dzisiaj przestał się uruchamiać. Nie wyskakuje okienko w którym się ładuje. Jedyna reakcja to na 0,5 sekundy pojawia się proces w menadżerze zadań.

Aktualizacja NET. nic nie pomaga. Czyscilem system adwcleanerem i ccleanerem. Mam projekt wesela i klipu do wyrenderowania :] Jestem w kropce, proszę o pomoc.
Odpowiedz
1. Przeinstaluj .NET - usuń całkowicie, nie aktualizuj! Są narzędzia, niestety nie podam z głowy nazwy który czyszczą system z dotnetowych bibliotek.
2. Przeinstaluj Vegasa.
3. Uruchom vegasa z domyślnym ustawieniami - trzymając ctrl+shift.

Może zacznij własnie od ostatniego punktu.

W logach systemowych też powinien być ślad, czemu się to wywaliło.

Odpowiedz