Odliczanie
Chciałbym was spytać w jaki sposób mogę uzyskać coś takiego jak na początku tego filmiku ?

Czy jest to takie trudne do zrobienia na jakie wygląda, czy da się to w łatwy sposób uzyskać ?
Odpowiedz
(05-07-2012, 0:33)TheArek napisał(a):  Chciałbym was spytać w jaki sposób mogę uzyskać coś takiego jak na początku tego filmiku ?

Czy jest to takie trudne do zrobienia na jakie wygląda, czy da się to w łatwy sposób uzyskać ?

napewno gotowego pluingu nie dostaniesz do wykonania tego efektu sporo pracy cię czeka maskowanie, track motion musisz spróbować nikt Tobie gotowca nie zrobi podstawa to trochę tutoriali odnośnie sony vegasa oglądnąć
Odpowiedz
Nie oczekuje że dostanę gotowy plugin, bo chciałbym sam coś takiego umieć zrobić. Ekspertem nie jestem amatorem zresztą też nie, ale liczyłem na odrobinę pomocy lub jakieś wskazówki.
Odpowiedz
Jeśli masz vegasa pro (w innych będzie trudniej ze względu na ograniczenia w ścieżkach), to możesz wykorzystać następujące funkcje:
- pan/crop (do przesuwania liter)
- gaussian blur (rozmycia w poziomie i w pionie)
- dynamiczne maski (tylko po to aby było łatwiej wyseparować poszczególne literki - powielasz ścieżkę z napisem tyle razy ile masz liter w napisie a następnie w każdej ścieżce maskujesz inną literę)

Gdy masz już rozdzielone litery, nałóż na każdą ścieżkę efekt gaussian blur. Teraz czeka najcięższa praca: animacja położeń i efektu. Położenie możesz animować zarówno w event pan/crop jak i track motion każdej ścieżki. Rozmycie zaś w efektach każdej z ścieżek (raz w X-ach raz w y-kach lub jedno i drugie w określonej proporcji.

Zabawa wymaga uprzedniego zaznajomienia się z klatkami kluczowymi.
Odpowiedz