Sony Vegas czy Adobe Premiere CS5?
Witam, zakupiłem Sony Vegas - jest nie drogi w stosunku do Adobe Premiere, ale zawodowcy uważają AP CS za owiele lepszy - moje pytanie czy idzie dużo wycisnąć z Sony Vegas, czy Vegas ma mniej możliwości od AP? Który interfejs jest przyjazny do montażu? I który soft potrzebuje większych wymogów systemowych?

Mam tylko SV jak pisze więc nie mam porównania do AP CS może któryś z Was pracuje na jednym i drugim i udzieli mi swoich porad spostrzeżeń?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(05-06-2012, 23:15)piodes napisał(a):  Witam, zakupiłem Sony Vegas - jest nie drogi w stosunku do Adobe Premiere, ale zawodowcy uważają AP CS za owiele lepszy - moje pytanie czy idzie dużo wycisnąć z Sony Vegas, czy Vegas ma mniej możliwości od AP? Który interfejs jest przyjazny do montażu? I który soft potrzebuje większych wymogów systemowych?

Mam tylko SV jak pisze więc nie mam porównania do AP CS może któryś z Was pracuje na jednym i drugim i udzieli mi swoich porad spostrzeżeń?

Pozdrawiam.

proponuje ściągnąć premiera i wypróbować przez 30 dni i będziesz miał porównanie,nie pracowałem na premierze wiec nie mogę ocenić ale pracuje na adobe after efekcie wiec program jest super i sony vegas nie może sie z nim równac wiem ze bede głosy ze adobe af jest do efektów specjalnych a vegas do montażu chociaż też wiele efektów można i w vegasie zrobić ale i wierzcie mi ze i do montażu też świetnie się nadaje after efects
Odpowiedz
Tak zrobię - nie wiedziałem że triala można pobrać :)
Odpowiedz
Jasne, zakupiłeś Vegasa za 800 dolców i zastanawiasz się, czy aby Premiere nie jest lepsze.
Najpierw zadaj sobie pytanie, i głęboko przemyśl, co to znaczy "lepsze".
After Effect nie można porównywać z Premiere czy Vegasem, to tak jakbyś rozważał różnicę między koparką i spychaczem. I jednymi i drugim możesz wykonać podobne czynności, ale to jednak nie to samo.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
hmm o After Effect nie wspominałem pozatym ja mam tańszą wersję na chwilę Vegasa i nie dałem 800 dolarów tylko 619 zł i posiadanie tego softu napewno się przyda
Odpowiedz
To co to za wersja? Bo nawet najdroższa Studio tyle nie kosztuje i najtańsza pro też nie aż tak mało, chyba, że jakiś second hand.
Ale w dalszym ciągu to nic nie zmienia. Pytanie - do czego to ma być? Znam wielu zawodowców, którym do montażu starcza aż nadto mały Vegas, Pinnacle Studio czy Avid Express. I niewątpliwie są pro.
Jak chcesz mieć kombajn, który goli, p...i, usuwa ciąże i krawaty wiąże to sugeruję jednak Premiere, ze względu na zdecydowanie większy rynek dodatków, wtyczke, integracje (w przyszłości jak będzie potrzeba) z AfterEffects itp.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz