Panel dotykowy
Wiecie moze gdzie mozna zakupic same panele dotykowe. Potrzebuje zmodyfikowac kilka monitorow i przerobic je na dotykowe. Czy wiecie gdzi mozna zakupic same nakladki na ekran. Te co ja widzialem sa za grube maja 2mm ze szklem od spodu. A ja potrzebowalbym cos takiego jak na palmtopy czy na starych telefonach komorkowych bylo. Sama folia z elektronika!
Odpowiedz
http://allegro.pl/panel-dotykowy-dotyk-m...17050.html

Ale są różne systemy, jak do kiosk informacyjnego to spokojnie możesz użyć akustycznej "pukanej" czy podczerwonej, gdzie nie masz "szybki" w ogóle, tylko ramkę wokół. Nie jest to mega dokładne, ale jak do kiosku doskonale starczy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ten link co mi podales to ten typ paneli znam i je montowalem. Sa dobre,ale maja powazna wade. Sa tak grube ze zlozenie pozniej obudowy jest niemozliwe i albo bedzie tak jak na filmiku ze bedzie obudowa odstawac, albo przy mocniejszym nacisnieciu peknie ci obudowa a w najgorszym razie peknie wyswietlacz.
Odpowiedz
A te na podczerwień? Tam ramka przypada niejako na krawędzie i zakładasz ją NA obudowę a nie pomiędzy ramkę a panel. Ew. jakbyś odsunął panel, jakieś tulejki dystansowe? Takie coś mamy w IBMach. Obudowa może funkcjonować z tym lub bez tego, ale prawdopodobnie jest fabrycznie dostosowana. Teraz niestety symbolu nie znajdę, ale po haśle IBM KIOSK coś tam wyguglasz. Może by się nadało.

Odpowiedz
Nie wiem nigdy nie widzialem tych na podczerwien ale zorientuje sie w temacie. Natomiast ta "pukana" o ktorej wspomniales to pewnie jest to co szukam.Monitory beda jedne w lazience drugi w kuchni czyli - obudowa szczelnie zamknieta i para czy syf jaki sie wydostaje wiec ta na podczerwien odpada. Jesli znasz nazwe techniczna tej "pukanej" to napisz mi, albo jakis model, tak abym mial punkt zaczepu do dalszych poszukiwan.
Odpowiedz
My mamy coś takiego, to są już stare modele http://www-01.ibm.com/support/docview.ws...s1R1003939
W dokumentacji gdzieś tam sobie znajdziesz model tego interfejsu dotykowego. W sumie fajne urządzenia, tyle, że nie demony prędkości :)

Odpowiedz
Dzieki za info. Nie mam teraz czasu, ale przygladne sie temu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości