Jak renderować...
Więc na próbę coś tam renderuje i wychodzi film 3 minuty 8 gb... Może ktoś napisać jak renderować film nagrany fulhd 1920x1080 ? Film z wycieczki na potrzeby rodzinne będzie oglądany na dvd tak więc chciał bym aby jakość była dobra...
Odpowiedz
Co najmniej raz w tygodniu jest takie pytanie, i odpowiedź. Poszukał łaskawie...
Renderuj najlepiej do takich samych parametrów, jak pliki wejściowe. Pamiętaj również, aby odpowiednio ustawić projekt.

Kolejna sprawa: podajemy wszystkie potrzebne parametry. Na pytanie: jak renderować materiał 1920x1080 odpowiedź brzmi: Tak samo. I nie jest to złośliwość, tylko prawda.
Parametry najlepiej odczytaj MediaInfo...

Jeśli Twój materiał to AVCHD, i komputer radzi sobie z pracą na tych plikach, renderuj również do AVCHD (np. Sony AVC lub MainConcept AVC). Parametry tak samo jak w pryginalnych plikach (klatkaż, przeplot). Przepływność ustaw w zależności od potrzeb (miejsce...). Najlepiej w granicy rozsądku (10-16Mbps).
Odpowiedz
Napewno nie od avi i to bez kompresji. Chyba dwa dni temu bylo prawie to samo.
1. Eksport do tego samego formatu gotowego filmu.
2. Gotowca przekonwertowac do mpeg'a
I pytanie, skoro masz w planach ogladac tylko na DVD po co nagrywasz w FullHD? Znacznie mniej pracy bedzie gdy nagrasz w SD.
Odpowiedz
A potem ludzie na mnie donosy piszą, że jestem cham i prostak...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No ... szalejsz ostro :)
Odpowiedz
Nie martw się, już niedługo.

Odpowiedz
@efix - czyżby moje marzenia zaczęły się sprawdzać? Test sprawdzający wiedzę + comiesięczne aktualizowanie kont? (nieaktywne wywalane... + oczywiście regularne sprawdzanie wiedzy/kompetencji zakresu znajomości programu) ;)
Odpowiedz
Nie, po prostu będę wchodził raz na miesiąc, by zobaczyć co Bunch napisał. Mam do niego słabość. Jest tylu nowych fajnych userów którzy codziennie odpowiadają na te same pytania. Nikt na nikogo nie będzie krzyczał, będzie politycznie poprawnie i w ogóle bezstresowo. Ja póki co, mam bardziej zajmujące zajęcie na lato ;)
Tylko muszę pamięci dokupić :)

Odpowiedz
Wiecie co, ja mysle ze skoro to jest takie denerwujace, to czemu nie podzielic forum na 2 czesci. NIe wiem czy mam prawo do wyrazania swojej opinii chocby na to ze jestm dosc swiezym userem ale zaryzykuje. Jedna dostepna tylko dla pro druga dla newbies. Poza tym nie wiem jaki sens jest sie denerwowac i podgrzewac atmosfere, czy nie lepiej poporstu nie odpowiadac na posta. Zobaczcie jak tak obserwuje to na tym forum jest z 5-7 userow ktorzy uczestnicza w dyskusjach, a to za malo aby forum zylo. Masa z nowych userow zadaje pytanie i nigdy wiecej sie tu nie pokazuje. Przegladnolem takze liste uzytkownikow, robi wrazenie na pierwszych trzech stronach ilosc maili przez urzytkownikow wychodzi ze srednia 0,5 maila na glowe - nie liczylem ale mysle ze i tak ta liczba jest zaokraglona w gore. A moze dodac nowe dzialy, Animacja 3D, After, Avid, czy Premiere, moze dzial Sony Movie. Generalnie rozszerzyc ale skupiac sie wylacznie na video. Sorki, ale ja tez serdecznie mam dosc rejestrowac sie na kazdym forum by znalezc konkretna odpowiedz, zadac pytanie i ... zniknac. A nie lepiej by na jednym znalezc wszystko i konkretnie i zostac?.
Odpowiedz
Nierealne. Wielu próbowało. Taki model a) edukacji b) konsumpcji. Wejść, połknąć, wysrać, zapomnieć. Doraźna potrzeba, cel zrealizowany i zapominasz. Ot, taki styl życia. Signum temporis.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości