Sposób na darmowego kodeka CineForm
Instalujemy darmowe GoPro CineForm Studio i mamy w Vegasie obsługę tego kodeka.
http://gopro.com/3d-cineform-studio-software-download/
Max. obsługiwany format to YUV 4:2:2 10-bit 1920 x1080, czyli na poziomie Neo Scene za 129$. Minusem jest to, że CineForm Studio nie konwertuje wszystkich plików, np. AVCHD. Pliki z z lustrzanek Canona wczytuje, ale zaraz się wysypuje (przynajmniej u mnie), natomiast z Nikona obsługuje bez problemu. Można oczywiście użyć jakiegoś innego konwertera, który obsługuje kodeki VFW.
Odpowiedz
Ale z drobną pomocą VirtualDub i podobnych narzędzi skonwertujesz wszystko. Tyle, że ma błędy poważne ostatnio podczas pracy z Vegasem... Póki co nie rozwiązali blackframeów

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Witam. Zainstalowałem GoPro CineForm Studio ażeby móc korzystać z tego kodeka. W virtualDubie pojawił się na liście dostępnych kodeków, natomiast w Vegasie (11) go brak. Jaka może być tego przyczyna?
Odpowiedz
(12-24-2012, 12:01)Houdini napisał(a):  Witam. Zainstalowałem GoPro CineForm Studio ażeby móc korzystać z tego kodeka. W virtualDubie pojawił się na liście dostępnych kodeków, natomiast w Vegasie (11) go brak. Jaka może być tego przyczyna?

Zależy gdzie go szukasz. Kodek CineForm jest zapisywany w kontenerze QT albo AVI, więc wybierz jeden z szablonów i ustaw sobie.
Odpowiedz
Pinto, przy okazji, spotkałeś się z czymś takim - w domu mam NeoScene, ale stwierdziłem, że wypróbuję tę wersję co instaluje się ze Studio na testowym obcym kompie. Vegas widzi kodek, normalnie go wyświetla do wybory ale przy próbie renderu wywala komunikat, że "nie ma odpowiedniego kodeka w systemie".
W VirtualDub normalnie działa, w innych softach też. Będę próbował jeszcze na innym kompie jak to chodzi, ale może spotkałeś się z tym.

Odpowiedz
Miałem zainstalowaną wersję 1.2.1 i nie bylo problemów, zrobiłem teraz update do najnowszej wersji i mam to samo: brak kodeka. Chyba doszli do wniosku, że użytkownicy Vegasa powinni zakupić wersję Premium:)
Odpowiedz
No właśnie coś jest nie tak z tym kodekiem w Vegasie, myślałem że to tylko u mnie ale jak widać nie tylko.
W każdym innym sofcie mam na liście kodeków Cineform:

[Obrazek: 9752456VD_lista.png]

Natomiast w Vegasie ma liście mam Cineform ale on chyba był już wcześniej, okno konfiguracji zupełnie inne i podczas renderowania wyskakuje error.

[Obrazek: 9483273SV_lista.png]

[Obrazek: 2118673SV_config.png]

[Obrazek: 9234280SV_error.png]
Odpowiedz
Trzeba znależć wersję 1.2.1.
Odpowiedz
Właśnie tak mi przyszło do głowy, żeby można by zainstalować triala np. NeoScene. Być może NeoScene czy coś z tej serii jako takie choć jest (było?) "trzydniowe" to "poustawia" co ma ustawić bo kodek będzie jakby nie było od "Studio". Ha! Jutro zrobię eksperyment.

Odpowiedz