Amazon
Zamierzam zakupić kamerkę GoPRO HD Hero 2, zauważyłem, że na Amazonie cena zaczyna się od około 300 USD. W przeliczeniu wychodzi to na kalkulatorze 947,79 PLN - taniej niż 1500 PLN w Polskich sklepach.
Pytania: Czy opłaca się kupować kamerkę przez Amazon? Doliczane są jakieś dodatkowe opłaty za przesył? W jaki sposób ewentualnie przelać pieniądze tak, żeby jak najmniej zapłacić za przelew?
I w końcu: Jak sądzicie, ile dokładnie musiałbym za nią zapłacić (nawet jeśli dobrze liczę eurovat 20% wychodzi taniej, około 1250 PLN - zawsze 2 stówy do przodu)?
Odpowiedz
Na pytanie nie odpowiem bo nie wiem, ale chciałbym zapytać do czego będziesz używał tej kamerki? Uprawiasz sporty ekstremalne czy może jakieś inne zastosowanie?
Odpowiedz
(05-02-2012, 22:02)nozownik0 napisał(a):  Na pytanie nie odpowiem bo nie wiem, ale chciałbym zapytać do czego będziesz używał tej kamerki? Uprawiasz sporty ekstremalne czy może jakieś inne zastosowanie?
Snowboarding, "kolarstwo" - póki co głównie do tego. W przyszłości jeszcze longboarding ze sportów najprawdopodobniej.
A później chciałbym kupić porządniejszy helikopter RC i przymocować kamerkę. ;)

Odpowiedz
A z którego Amazonu to pójdzie? Policzyłeś wysyłkę i ew. cło? Podatek na pewno zapłacisz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja ostatnio kupowalem w amazonie w usa, koszt naliczaja zaleznie skad idzie (u mnie szlo z europy). Clo, przy pojednynczych sztukach takze nie naliczaja. Generalni koszty w europie wychodza od 1euro do 12 euro. Jesli bedzie szlo z usa to ok 24euro fidexem. Jesli mozesz szukaj na stronach europejskich amazonu. Vat od 18%.
Odpowiedz
Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi! Stwierdziłem, że jednak bardziej opłaca się kupić w Polsce i dopłacić te kilka złotówek ze względu głównie na gwarancję.
Odpowiedz
Wlasnie, zeby kupowac i zyc w Polsce to trzeba miec jaja. Wszystko do gory nogami. Za granica jesli kupisz cokolwiek nawet w usa to wazny jest dokument zakupu. Gwarancji jako takiej nie ma!. Jedynie ksiazeczka producenta. Jak kupowalem MiniDisca w USA to w serwisie mi powiedzieli ze jedynie paragon potrzebuje bo za to i tak placi sony, a to ze w innym kraju, to problem sony a nie klienta. Ot, co kraj to obyczaj.
Jeszcze jedno takie zdazenie mi sie przypomina. Uszkodzila mi sie mysz Logitecha. Wczesniej czytalem na forach jak to Logitech Polska!!! oczywiscie wszystich odsyla do diabla i sa problemy z reklamacjami. Ja sobie zadzownilem do dystrybutora poprosic o schemat tak aby sobie naprawic myszke. W sluchawce gosc mi powiedzial wprost - oni tego nie naprawiaja, jak jest na gwarancji to wysylaja nowy, wystarczy telefon nikt tego nawet nie sprawdza. Wiec na dzien dobry zaproponowano mi na wszystkie myszy 50% znizki. I tym sposobem mam mysz G700 za .... 30euro. A i tak zeby bylo jasno - oferta dotyczyla wylacznie krajow europy zachodniej bez Polski Ukrainy, Rosji itp. Te ktore maja wlasne przedstawicielstwa i maja WLASNE karty gwarancyjne!
Odpowiedz
Nie wiem.... ale ja oddawałem swojego Logitecha (MX Revolution) a gwarancji, i za pierwszym razem wymienili mi odbiornik/nadajnik USB, a za drugim razem mikrostyk pod klawiszem... Jakoś nie było z tym problemu. Sama naprawa (wymiana) też nie trwała długo.
Odpowiedz
Napisalem to co wyczytalem na forach, a bylo tych opini duzo (negatywnych)
Piciu zobacz, znalazlem troche blizej ale z pewnoscia nie bedzie to 1500zl
http://www.amazon.es/dp/B005WY3TMA/ref=a...B005WY3TMA
koszty wysylki to 7euro + 0,56euro za kazdy kilogram.
I tutaj
http://www.comercchamen.com/tienda/index...rtsEdition
to sa najlepsze produkty.
Odpowiedz
W sumie zastanawiałem się, dlaczego w ogóle w Amazonie, a nie u producenta, ale rzeczywiście chyba się nie opłaca. W gopro.com cena jest identyczna, ale z wysyłka wychodzi to $416.49, czyli ok. 1300 zł (+ VAT). Pomijając więc warunki gwarancji (swoją drogą strasznie wk... mnie teksty w stylu "a u was w Polsce...") przy kosztach przesyłki międzynarodowej (a szczególnie do USA) wolałbym mimo wszystko w razie czego korespondować z firmą w Polsce.
Co innego, gdyby ktoś mi taki aparat po prostu "w walizce" przywiózł. Wtedy to już gra warta świeczki.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości