parametry do materiału 1080/50p
Pozdrawiam wszystkich. Jestem nowy i jeśli już ktoś pytał o to, to wybaczcie. Mam pytanie jak ustawić parametry projektu w Vegas 11 pro gdzie będzie użyty materiał wideo nagrany w trybie nagrywania 1080/50p (kamera Panasonic HDC SD700). W modelach do projektu jest tylko HD 1080-50i i HD 1080-24p.
Problem następny jak ustawić renderowanie. Chciałbym aby zmontowany przeze mnie film nie stracił na jakości, czyli był w HD. Przy renderowaniu, Sony wskazuje, że render adekwatny do projektu ma parametry Sony MXF (HD EX 1208x720-50p lub HD 422 1280x720-50p 50Mbits).
Czy jest jakiś sposób aby nie tracąc na jakości przyspieszyć renderowanie. Mój komputer ma procesor core i7, kartę graficzną Geforce GTX 560 M (3GB pamięci własnej) i 16 GB pamięci RAM.
Próby inne jakie robiłem na zmontowanych przeze mnie 10 min kawałkach trwały od 30 min do ponad godziny. Proszę pomóżcie.
Odpowiedz
Nie rozumiem, o co pytasz? Nigdzie nie ma znaku zapytania. Jeśli chodzi o parametry projektu to ustaw je takie jak wejściowe (możesz kliknąć na budkę, wpisać 50fpsów, rozdzielczość 1080p - jeśli Tobie oczywiście zależy). Można spróbować renderować w innym kodeku (tzw. formacie), by skrócić czas renderingu.
Odpowiedz
Aby szybciej renderowac w opcjach video - vegasa znajdz GPU acceleration of video processing. Ustaw tam swoja karte. U mnie "czysty" film bez efektow renderuje sie ok 45 minut (film 60 minut). jesli dodasz efekty nie obslugiwane przez GPU moze to trwac wieki. Np 30sek klip z efektami nie wspieranymi przez GPU trwa nawet 10 minut a i zdazaly sie takie co sie renderowalo i 30 minut. Jesli wybierzesz efekty z akceleracja GPU to ten sam 30sek klip mozesz robic w zaledwie w 3-4 minuty.
Odpowiedz
(05-02-2012, 19:49)anmedia napisał(a):  Aby szybciej renderowac w opcjach video - vegasa znajdz GPU acceleration of video processing. Ustaw tam swoja karte. U mnie "czysty" film bez efektow renderuje sie ok 45 minut (film 60 minut). jesli dodasz efekty nie obslugiwane przez GPU moze to trwac wieki. Np 30sek klip z efektami nie wspieranymi przez GPU trwa nawet 10 minut a i zdazaly sie takie co sie renderowalo i 30 minut. Jesli wybierzesz efekty z akceleracja GPU to ten sam 30sek klip mozesz robic w zaledwie w 3-4 minuty.

------------------------
Dziękuję Ci bardzo za pomoc.
Odpowiedz
Ludziom się już naprawdę w dupach poprzewracało, 10 minut liczy się pół godziny! Łoł! Może jeszcze w czasie rzeczywistym ma się liczyć?
Zakładam, że to nie było tylko zwykłe sklejanie pociętych kawałków, tylko jakieś bardziej zaawansowane operacje - przy takim procku, RAM itd. mimo wszystko powinno to iść trochę szybciej.

Ale...
Cytat:Jestem nowy i jeśli już ktoś pytał o to, to wybaczcie
Nie, nie wybaczamy, bo po to kuźwa jest "szukaj", by z niego korzystać. Na temat ustawień do materiału 50p pisałem całkiem niedawno.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(05-02-2012, 22:35)efix napisał(a):  Ludziom się już naprawdę w dupach poprzewracało, 10 minut liczy się pół godziny! Łoł! Może jeszcze w czasie rzeczywistym ma się liczyć?
Zakładam, że to nie było tylko zwykłe sklejanie pociętych kawałków, tylko jakieś bardziej zaawansowane operacje - przy takim procku, RAM itd. mimo wszystko powinno to iść trochę szybciej.

Ale...
Cytat:Jestem nowy i jeśli już ktoś pytał o to, to wybaczcie
Nie, nie wybaczamy, bo po to kuźwa jest "szukaj", by z niego korzystać. Na temat ustawień do materiału 50p pisałem całkiem niedawno.

------------------------
Drogi Panie Kolego,
Może jesteś Pan geniuszem i nie potrafisz zrozumieć tych co czegoś nie rozumieją. Ja niestety geniuszem nie jestem. W moim przypadku zadanie pytania jest złączone z poszukiwaniem rozwiązania. Nie kwestionuję Pana kompetencji, ale niestety Pana wspis wskazuje, że czasem kompetencje nie chodzą w parze z kulturą osobistą. Myślę, że wiele można pomóc mając wyrozumiałość dla tych co dopiero się uczą. Pisząc "ex catedra": nie wybaczamy, jeśli wypowiada się Pan w imieniu innych uczestniczących w tym forum to znaczy, że jesteście mało wyrozumiałą społecznością.
Odpowiedz
Następny bezstresowo wychowywany. Zapoznałeś się z regułami tego forum? Najważniejsza reguła wałkowana no stop brzmi - użyj opcji szukaj. Gdyby temat był 2 lata temu na 45 stronie drobnym drukiem. Ale nie jest.
Szukaj -> 50fps -> już na pierwszej stronie wyników masz bardzo konkretną odpowiedź na Twoje pytanie.
I mamy naprawdę wielką wyrozumiałość, i jeśli trzeba, pomagamy. Wbrew pozorom jest wielu zadowolonych klientów, nawet jak pomagam ja, najbardziej chamski, niewychowany (wpisz sobie co tam chcesz) user tego forum.
Piszesz o zachowaniu? Że zacytuję:
Cytat:"Masz dział z tutorialami, masz mnóstwo już rozwiązanych problemów, wystarczy poszukać i poczytać. (...) Regulamin został lekko zaostrzony, jeżeli ktoś będzie wykazywał elementarny brak wiedzy z zakresu wideo czy samego Vegasa to BAN z miejsca. Mamy dość ludzi, którzy nie poświęcili nawet kilkunastu minut nad rozwiązaniem problemu lub przeczytaniu manuala/czegokolwiek. To nie jest support SONY!"
Więc jeżeli uczciwie mi powiesz, że:
- skorzystałeś z opcji wyszukiwanie i przejrzałeś forum pod kątem Twojego problemu ZANIM zadałeś pytanie,
- masz wymagana podstawową wiedzę na temat wideo jako takiego (bo jakoś zwrot "Chciałbym aby zmontowany przeze mnie film nie stracił na jakości, czyli był w HD" do mnie nie przemawia, obraz możesz mieć w HD a jednoczenie kiepski) - nawiasem mówiąc odpowiedź na to pytanie także znajdziesz na forum, do tego w ostatnich dniach była przypominana parę razy.

to jestem gotów napisać wielkimi literami "Biję się w piersi i przepraszam, źle Cię oceniłem szanowny kolego".

PS Na wszelki wypadek tłumaczę: zwrot "Ludziom się w dupach poprzewracało" nie było złośliwy, traktuj go jako satyryczne westchnienie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz